Upravit stránku

PETROF Art Family je volné sdružení profesionálních pianistů a významných světových umělců, kteří sympatizují se společností PETROF a obdivují kvalitu a krásu našich nástrojů. Cílem sdružení je propojit nadané umělce napříč hudebními žánry a zprostředkovat úžasné hudební zážitky posluchačům po celém světě.

Členové PETROF Art Family

Jitka Čechová

Vynikající česká klavíristka Jitka Čechová je za své interpretační kvality ověnčená celou řadou ocenění na českém i mezinárodním poli. Těžiště jejího repertoáru představují díla českých autorů, přičemž nejbližší jejímu hudebnímu srdci je Bedřich Smetana. K nejčerstvějším úspěchům patří prestižní cena BBC Music Magazine Adward, jež Smetanovo Trio získalo v březnu 2017 za nahrávku hudby Bohuslava Martinů, která byla natočena ve Studiu Martínek v Praze na klavír PI Orchestra z roku 1979.

Více informací

Jitka Čechová
ANTONIO FORMARO

antonio formaro

Jeden z nejlepších argentinských pianistů. Je považován za předního světového specialistu na dílo Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, jehož studiu věnoval významnou část svého profesního života. Kritici obdivují především brilantní technické dovednosti a hloubku jeho interpretace.

Více informací

Jitka fowler fraňková

Uznávaná česká pianistka Jitka Fowler Fraňková vyniká svou technikou a její doménou je romantická klasická hudba. Repertoár této osobité umělkyně je však velmi široký. Hudební znalce dokáže uhranout citlivým přístupem ke ztvárnění děl mnoha skladatelů.

Více informací

JITKA FOWLER FRAŇKOVÁ
Milan Franěk

Milan Franěk 

Vynikající a uznávaný pedagog ve svém oboru. Vedl mistrovské klavírní kurzy na řadě renomovaných hudebních univerzit napříč celým světem. Je specialista na jazzové etudy, které jsou v jeho podání fantastické.

 

Více informací

Ivo Kahánek 

Jako interpret nevšední emocionální síly a hloubky si Ivo Kahánek získal pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace a je mnohými považován za nejlepšího současného českého pianistu. Svůj dar okamžitě navázat citovou vazbu s publikem dokáže náležitě zužitkovat ve skladbách od baroka po modernu, s těžištěm v romantickém repertoáru. V cizině je rovněž pokládán za specialistu na interpretaci české hudby.

 

Více informací

Ivo Kahánek
Karel Košárek

Karel Košárek

Karel Košárek je žádaný český klavírista, který vyniká nejen na poli sólovém, ale spolupracuje také s předními orchestry. Absolvent Hudební fakulty AMU v Praze a Southern Methodist University v Dallasu je vítězem Smetanovské klavírní soutěže, Corpus Christi piano competition a laureátem Walter Naumburg Competition v New Yorku. Recitály v uplynulých sezónách v New Yorku, Dallasu, Palm Beach, Calgary, Tel Avivu, Petrohradu a Bangkoku, stejně jako koncertní vystoupení v Evropě a Japonsku dokumentují jeho mezinárodní umělecké aktivity.

Více informací

vít kříšťan 

Vít Kříšťan je jeden z největších talentů jazzové klavírní scény u nás. Vedle vyučování a natáčení CD pravidelně koncertuje a je součástí mnoha hudebních projektů. Jeden z posledních velkých úspěchů je deska projektu Prague six, která byla nahrána ve spolupráci s českým big bandem Concept Art Orchestra a byla oceněna cenou Anděl za nejlepší jazzovou desku roku 2015.

Více informací

Vít Kříšťan
PETROF PIANO TRIO

PETROF PIANO TRIO 

PETROF PIANO TRIO vzniklo v roce 2009 z iniciativy houslisty Wihanova kvarteta Jana Schulmeistera. Jeho členy jsou renomovaní komorní hráči, kteří do souboru přináší zkušenost již třicetileté koncertní činnosti houslisty a „mladší hudební krev“ klavíristky a violoncellisty. Ve stejném roce se soubor stal rezidenčním triem společnosti PETROF, která svou tradicí a kvalitou soubor zaštítila a jen podtrhuje záměr umělců o spojení umění na té nejvyšší úrovni.

Více informací

petr malásek 

Významný český skladatel a klavírista, který složil hudbu k téměř dvěma stovkám filmů, seriálů, divadelních her a inscenací. Jeho repertoár je široký. Svým srdcem zřejmě nejvíce tíhne k jazzu, vyniká ale také v hudbě klasické, populární, filmové či scénické.

Více informací

Petr Malásek
Debashish Chaudhuri

debashish chaudhuri

Hluboké hudební cítění a strhující interpretace dirigenta Debashishe Chaudhuriho vychází z unikátního spojení indické a evropské kultury. Má bohatý repertoár a rád objevuje zajímavá symfonická díla, která jsou inspirována Indií či Asií.

Více informací

JANA chaudhuri

Jana Chaudhuri patří mezi výrazné talenty nastupující generace klavíristek. Vnímá hudbu velmi hluboce, z čehož vyplývá procítěnost každého zahraného tónu. Kromě sólové hry se intenzivně věnuje hře komorní a pravidelně spolupracuje s významnými českými orchestry.

Více informací

Jana Chaudhuri, Baijing, China
Tomáš Jeřábek

tomáš jeřábek

Tomáš je dokonalým profesionálem. Kromě výtečné hry na klavír se věnuje také zpěvu. O jeho kvalitách hovoří řada ocenění v pěveckých soutěžích. Jako hudební skladatel scénické hudby spolupracuje s J.A.Pitínským a dále studuje obor „Muzikologie“ v Olomouci. Roku 2016 získal druhé místo v celostátní soutěži Pianista roku v Praze. Tento rok také reprezentoval společnost PETROF s nástrojem P 173 Breeze na olympiádě v Rio de Janeiru.

Více informací

matyáš novák

Matyášovou devízou jsou nejnáročnější skladby období romantismu. Publikum si dokáže získat díky úžasnému citu pro gradaci koncertu. Zejména při interpretaci tvorby Ferenze Liszta nechá naplno vyniknout svou technickou brilanci a preciznost. Není proto divu, že je pravidelným vítězem mnoha národních i mezinárodních soutěží. A právě jedno z jeho posledních prvenství na BRADSHAW & BUONO INTERNATIONAL PIANO COMPETITION, mu otevřelo dveře do nejslavnější hudební síně světa, Carnegie Hall, kde v květnu 2017 vystoupil.

Více informací

MATYÁŠ NOVÁK
DUO PETROF

duo petrof

V koncertním DUO PETROF excelují brilantní klavíristé Anatoly Zatin a Vlada Vassilieva. Jejich společnou hru oceňují diváci a posluchači v Americe, Evropě i Asii. Tato dvojice uchvacuje svou charakteristicky dynamickou hrou, originalitou a kreativitou. Společně položili nové standardy čtyřhry, ve které excelovali mimo jiné i v Carnegie Hall. Jejich poslední album s názvem "DUO PETROF plays ANT.PETROF“, které vyšlo v dubnu 2017, vzniklo v úzké spolupráci s naší společností.

Více informací

Jan Schulmeister

Český klavírista pocházející ze známé hudební rodiny Černých – Schulmeisterů je nejmladším členem PETROF Art Family. Pyšnit se může vítězstvími v celé řadě klavírních soutěží v tuzemsku i v zahraničí. Spolupracuje s Filharmonií Brno a Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín.

Více informací

Jan Schulmeister
Jan Smigmator

JAN SMIGMATOR

Je jazzový a swingový zpěvák, který na hudební scéně 21. století s noblesou sobě vlastní ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé, Karel Hála nebo dodnes fantastický zpěvák Tony Bennett!

Více informací

Jan Veselý

Jan přináší do PETROF Art Family „čerstvý vítr“ a je důkazem, že toto umělecké seskupení není žánrově omezené. Pohybuje se na hraně několika z nich a dokáže propojit zdánlivě neslučitelné. Jeho projekty, ať už v roli interpreta či skladatele, vynikají svou invencí a originalitou.

Více informací

Jan Veselý
Thomas Zaruba

Thomas Zaruba

Tento francouzský klavírista s českými kořeny skládá a improvizuje hudbu na základě emocí, které ho každodenně obklopují. Jeho české dědictví se promítlo především při tvorbě bestsellerového alba "Slow Down", které kromě CD nechal zvěčnit na modré vinyly v Loděnici - nejstarší a největší vinylové továrně na světě. Skladby alba „Slow Down“ přednesl poprvé živě na Českém velvyslanectví v Paříži v rámci slavnostního ceremoniálu při příležitosti nástupu nového ambasadora Petra Druláka.

Více informací

Richard Pohl

Richard Pohl je český klavírista a pedagog. Po absolutoriu na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a mnoha koncertních vystoupeních v ČR I zahraničí se rozhodl přijmout nezvyklou výzvu – dovézt českou klavírní hudbu do Číny. Od té doby pořádá množství recitálů české klavírní hudby v mnoha čínských provinciích, které jsou velmi oceňované publikem i odbornou kritikou.

Více informací

Xingxing Wang

Xingxing Wang - Pohlová je čínská sopranistka. Studovala na Novém Zélandu a v Německu a vystupovala po celém světě jak na jevišti, tak s orchestrem. Často též pořádá recitály, kde představuje její hlavní hudební vášeň – uměleckou píseň. V repertoáru má několik stovek uměleckých písní v několika jazycích. Kromě toho vystupuje na operním i muzikálovém jevišti a skvěle ovládá i jazzové standardy a tradiční čínské písně.

Více informací

Lukáš Klánský

Lukáš Klánský patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace. Díky oceněním na mnoha mezinárodních soutěžích a úspěšným vystoupením na festivalech v ČR, ale i v Evropě, se stal jak vyhledávaným sólistou, tak komorním hráčem. Je členem úspěšného Lobkowicz tria a pravidelně koncertuje s předními českými umělci, jako jsou například Václav Hudeček, Kateřina Javůrková, Jana Boušková nebo světově proslulé Pražákovo kvarteto.

Více informací

Ema Jedlička Gogova

Česko-makedonská pianistka a pedagožka, umělecká ředitelka-předsedkyně Spolku Intercultural Creative Life (www.iclifebrno.com). Svá studia zakončila na FMU ve Skopje (MK) ve třídě prof. Stely Slejanské a na JAMU v Brně (CZ) ve třídě prof. Zdeňka Hnáta. Ema úzce spolupracovala s umělci jako Sergej Gadžijev, Ikuko Endo, Anton Dikov, Edith Picht Axenfeld a Norma Fisher.

Více informací

Yuval Salomon

Yuval Salomon je klasická klavíristka a hudební aranžérka. Na klavír hraje od 9 let a hudbu studovala na střední škole. V roce 2016 si založila kanál na YouTube, který obsahuje její vlastní interpretace známých písní a klasických skladeb prostřednictvím filmových videoklipů. Její kanál získal již více než 245 000 odběratelů a miliony zhlédnutí z celého světa.

Více informací

Pokud vás zaujal některý z členů PETROF Art Family nebo chcete zjistit více informací o tomto projektu, neváhejte a kontaktujte nás na e-mailu lorencova@petrofgallery.cz