Upravit stránku

Vynikající česká klavíristka Jitka Čechová je za své interpretační kvality ověnčená celou řadou ocenění na českém i mezinárodním poli. Těžiště jejího repertoáru představují díla českých autorů, přičemž nejbližší jejímu hudebnímu srdci je Bedřich Smetana. K nejčerstvějším úspěchům patří prestižní cena BBC Music Magazine Adward, jež Smetanovo Trio získalo v březnu 2017 za nahrávku hudby Bohuslava Martinů, která byla natočena ve Studiu Martínek v Praze na klavír PI Orchestra z roku 1979.

V Roce české hudby 2014 dokončila dosud nejucelenější nahrávku kompletního klavírního díla Bedřicha Smetany (1824-1884) na 8 CD pro vydavatelství Supraphon. Získala například titul laureáta v řadě mezinárodních soutěží – Mezinárodní Chopinova soutěž v Mariánských Lázních, Mezinárodní Smetanova soutěž v Hradci Králové atd. Dílo B. Smetany bylo také náplní jejích dvou koncertů v rámci světoznámého festivalu ve skotském Edinburghu. V posledních letech můžete Jitku Čechovou potkat na mistrovských kurzech, které vede v Praze, Londýně, Northern College of Music v Manchesteru, Campos do Jordao v Brazílii, Colburn School University v Los Angeles, v Eau Claire ve Wisconsinu v USA a v Luxemburgu.

Osobní stránky umělce

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti