Upravit stránku

Uznávaná česká pianistka Jitka Fowler Fraňková vyniká svou technikou a její doménou je romantická klasická hudba. Repertoár této osobité umělkyně je však velmi široký. Hudební znalce dokáže uhranout citlivým přístupem ke ztvárnění děl mnoha skladatelů.

Již start její kariéry byl velmi rychlý – s hrou na klavír začala ve svých čtyřech letech a v osmi vyhrála svou 1. cenu na mezinárodní soutěži Virtuosi per Musica di Pianoforte v Ústí nad Labem. Ve svém hudebním vzdělání pokračovala až do roku 2008, kdy získala titul „Doctor of Musical Arts". Mimo to se však účastnila mnoha mistrovských kursů pod vedením významných pedagogů a nyní sama předává své dovednosti na konzervatoři. Jako sólistka koncertovala v České republice, Rakousku, Švýcarsku, Německu, Belgii, Itálii, Chorvatsku, Francii, Maďarsku, Mexiku, USA a Číně, kde v roce 2015 zaujala jako porotkyně soutěže PETROF International Piano Competition.

Osobní stránky umělce

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti