Upravit stránku

Xingxing Wang - Pohlová je čínská sopranistka. Studovala na Novém Zélandu a v Německu a vystupovala po celém světě jak na jevišti, tak s orchestrem. Často též pořádá recitály, kde představuje její hlavní hudební vášeň – uměleckou píseň. V repertoáru má několik stovek uměleckých písní v několika jazycích. Kromě toho vystupuje na operním i muzikálovém jevišti a skvěle ovládá i jazzové standardy a tradiční čínské písně.

Na Novém Zélandu získala několik prestižních ocenění - Sealord Aria Competition, Wellington German Lieder Competition, Napier Recital Competition. Jako první Číňanka byla přijata do PWC Malvina Major Emerging Artist programu, který ji umožnil vstup na operní jeviště. Poté obdržela stipendium pro doktorské studium v Německu, kde absolvovala jako jedna z nejslibnějších aspirantek slavné hudební univerzity Felix Mendelssohn - Bartholdy Music v Lipsku. Pak se vrátila do Číny, aby pomohla talentům své země dostat se na mezinárodní scénu. Přednáší o pěvecké technice a interpretaci a dává odborné konzultace mnoha nadaným studentům, včetně prvního čínského zpěváka, který byl přijat na magisterské studium operního zpěvu na JAMU v Brně. Její manžel je český klavírista Richard Pohl, který je také členem PETROF ART FAMILY. Společně prezentují recitály s tím nejlepším z české a čínské hudby v obou zemích. V roce 2020 spolu v PETROF Gallery na koncertním křídle ANT. PETROF natočili album "Magical Songs", které bylo vydáno v Číně a vysloužilo si uznání veřejnosti i odborné kritiky. Xingxing Wang – Pohlovou zastupuje umělecká agentura Shanghai Baohong Culture.

Osobní stránky umělce

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti