Upravit stránku

Mladou nadějnou pianistku Klárku přivedly k hudbě starší sestry, které hrály na příčnou flétnu a klarinet. Už v necelých třech letech je doprovázela a sama začala hrát dětské písničky a koledy. Následně se jí ujala paní profesorka Taťána Vejvodová. K jedné hodině týdně postupně přidávala další a další soukromé lekce a výuku směřovala k prvním koncertům a soutěžím. Excelovala na mezinárodních klavírních soutěžích v Římě, Bernu, Bruselu nebo Paříži.

Od září 2015 je Klárka žákyní ZUŠ Ilji Hurníka, s intenzivní péčí paní profesorky Vejvodové. V roce 2017 přišly její první úspěchy na mezinárodních soutěžích: 1. místa v nejmladších kategoriích na soutěži Amadeus v Brně a soutěži Virtuosi per musica di pianoforte v Ústí nad Labem. O dva roky později už zářila v zahraničí. Stala se absolutní vítězkou mezinárodní klavírní soutěže Mozart Frascati v Římě. Každoročně získává 1. ceny na celostátní soutěži Prague Junior Note. V roce 2022 vyhrála mezinárodní klavírní soutěž „Merci, Maestro“ v Bruselu. Klárka odehrála již řadu koncertů v Praze, Hradci Králové, ale i v Norsku, Švýcarsku nebo Belgii. Ve volném čase se věnuje dabingu a ráda čte.

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti