Upravit stránku

Mladá pianistka Nora Lubbadová je mimořádným klavírním objevem. Již ve čtyřech letech si vyžádala klavírní lekce a stala se žákyní PaedDr. J. Šnederflerové. V současné době je studentkou Vysoké školy hudebních umění ve Vídni pod vedením profesora Vladimira Kharina. Doposud se zúčastnila desítek soutěží. V sedmi letech, kdy poprvé vystoupila s orchestrem, byla tak okouzlena hudbou, že chtěla na pódiu zůstat.

O tři roky později Nora sama objevila televizní soutěž Louskáček v Moskvě, postoupila do finále a mohla si tak zahrát s Moskevskou filharmonií. O rok později vystoupila v Budapešti s Dohnányi orchestrem. Nora pravidelně hraje v Senátu, vystoupila také na Pražském jaru, v Sukově síni Rudolfina, v Petrof Gallery, Chopinově festivalu v Mariánských Lázních a dalších koncertech. Zdobí ji absolutní vítězství v soutěži Pro Bohemia v Ostravě, Prague Junior Note, Bachovská cesta a Virtuosi per musica di pianoforte. V roce 2019 Nora získala stipendium nadace Magdalény Kožené MenArt a mohla pracovat pod vedením mentora Ivo Kahánka. V roce 2021 získala prestižní ocenění Zlatý oříšek udělované nejtalentovanějším dětem České republiky. V době pandemie se otevřela možnost soutěžit s dětmi z celého světa díky soutěžím pořádaným online a i tam Nora všechny ceny vyhrála. Vedle hraní na klavír Nora ráda navštěvuje koncerty špičkových umělců, čte si v odborné literatuře a sportuje.

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti