Upravit stránku

Jedním z důležitých cílů společnosti je nabídnout našim zákazníkům širokou škálu možností tak, aby si každý vybral svůj nástroj. Firma vlastní kromě značek PETROF a ANT. PETROF ještě další, z nichž každá reprezentuje svoji filosofii. Spojovacím elementem mezi nimi je bohatá historie a nadčasovost konstrukce, kterou vymýšlejí a zpracovávají odborníci z centra vývoje a technologie v Hradci Králové. Všechny tyto tradiční značky, které se vyráběly na území Československa, postupně zahrnula do svého portfolia společnost PETROF. Tyto krásné akustické klavíry a pianina dokáží svými tóny inspirovat každého pianistu, který k nim usedne.

První model prémiové značky ANT. PETROF jsme po sedmiletém vývoji slavnostně představili v roce 2014 jako poctu Antonínu Petrofovi, který firmu v roce 1864 založil. V průběhu dalších dvou let jsme portfolio značky zkompletovali – zahrnuje dva modely klavírů (AP 275, AP 225) a jedno pianino (AP 136). Na jejich stavbě se podílejí jen ti nejzkušenější odborníci společnosti PETROF při využití nejkvalitnějších evropských materiálů a technologií. Výsledkem je nadčasový vzhled a unikátní zvuk, což ocení především ti nejnáročnější zákazníci

Více o značce Ant.Petrof

Klavíry a pianina PETROF jsou tradičními českými výrobky z Hradce Králové. Cesta jejich vývoje je nikdy nekončící proces, díky čemuž tyto nástroje dosáhly vysoké kvality a celosvětového uznání. Oddělení vývoje a výzkumu ustavičně pracuje na jejich zdokonalování, téměř 80 % výrobních operací tvoří ruční práce. Od svého založení, v roce 1864, firma postavila již více než 632.000 pian této proslulé značky. Charakteristický kulatý, romantický zvuk je podpořen variabilitou designu a provedení.  Díky zručnosti a odbornosti klavírnických mistrů jsou nadále úspěšně nabízeny nástroje několika řad, včetně osvědčené Style Collection, či inovativní Special Collection.

Klavíry Pianina

Pojďme se společně vrátit do roku 1887, kdy řemeslník Gerhard Wein otevřel dílnu na výrobu varhan. Postupně se ale zaměřil na stavbu pian, což se ukázalo být tím nejlepším rozhodnutím. Zanedlouho se totiž věhlas nástrojů Weinbach rozšířil daleko za hranice Evropy. Svým kultivovaným tónem těšily hudebníky i posluchače po celém světě včetně Severní Ameriky. V roce 1956 zahrnula společnost PETROF značku Weinbach do svého portfolia, v kterém má nezastupitelnou úlohu dodnes. 

Více o značce weinbach

Výroba pian Akord byla zahájena ve firmě PETROF v roce 1919, v rušné poválečné době, kdy v Evropě vznikala jedna luxusní kavárna za druhou. Díky své robustní konstrukci a výraznému zvuku byla piana AKORD jako stvořená pro díla takových skladatelů a zpěváků jako byli Kurt Weill, Marlene Dietrich nebo Edith Piaf. Značka Akord patří do PETROF Brand Family a po sto letech od svého založení prožívá další úspěšné období.

Více o značce akord

Historie výroby těchto pian sahá do doby po druhé světové válce, konkrétně do roku 1948. Značka je pojmenována po slavném českém hudebním skladateli Zdeňku Fibichovi, mladším současníkovi Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Byl významným představitelem hudebního romantismu, autorem mnoha oper, melodramat a symfonických básní. Také dnes nesou pianina jeho jméno na klopně s hrdostí a úctou. 

Více o značce fibich

Gustav Rösler v roce 1878 založil dílnu vyrábějící piana stejnojmenné značky. Jeho továrna byla považována za jednu z nejvýznamnějších svého druhu v celé tehdejší rakousko-uherské monarchii a vyvážela své nástroje do 18 zemí celého světa. Jedinečnou atmosféru dokáží tato nádherná piana vytvořit dodnes. Rösler patří do PETROF Brand Family a v současnosti prožívá velké obchodní úspěchy.

Více o značce rösler

Franz Scholze, zakladatel této značky, se do pianového průmysl dostal díky své obdivuhodné zručnosti. Tu prokázal úspěšným zkrácením sousedova piana v době, kdy ještě neměl v tomto oboru žádné zkušenosti. Po vyučení se řemeslu, založil v roce 1876 firmu Scholze. Na pokračování tradice této značky se nyní podílí společnost PETROF.

Více o značce sholze

Chcete se dozvědět více o značkách PETROF Brand Family? Kontaktujte nás

  • Kontaktujte nás

      Vaše osobní údaje jsou u nás v naprostém bezpečí. Podívejte se, jak pracujeme s osobními údaji.
      Políčka s hvězdičkou jsou povinná.