Upravit stránku

Matyášovou devízou jsou nejnáročnější skladby období romantismu. Publikum si dokáže získat díky úžasnému citu pro gradaci koncertu. Zejména při interpretaci tvorby Ferenze Liszta nechá naplno vyniknout svou technickou brilanci a preciznost. Není proto divu, že je pravidelným vítězem mnoha národních i mezinárodních soutěží. A právě jedno z jeho posledních prvenství na BRADSHAW & BUONO INTERNATIONAL PIANO COMPETITION, mu otevřelo dveře do nejslavnější hudební síně světa, Carnegie Hall, kde v květnu 2017 vystoupil. 

Tento mimořádně talentovaný, mladý pianista, začal hrát na klavír v pěti letech. V současné době je studentem Konzervatoře v Pardubicích ve třídě Jitky Fowler Fraňkové a zároveň studentem klavírní akademie Incontri col Maestro v italské Imole ve třídě prof. Vovky Ashkenazyho. Matyáš koncertuje doma i v zahraničí a je vítězem řady národních i mezinárodních soutěží. Za podpory společnosti PETROF absolvoval v roce 2015 a 2016 velmi úspěšná koncertní turné napříč čínskými provinciemi, která shrnul takto: „V Číně jsem poznal spoustu báječných lidí a krásných míst. To, že jsem po celou dobu mohl hrát na skvělé nástroje značky PETROF, pro mě znamenalo mít s sebou na jevišti kousek domova, což je nádherný pocit.“ Rok 2022 byl pro Matyáše úspěšný. Na mezinárodní klavírní soutěži v Santanderu, která je odbornou veřejností řazena mezi nejprestižnější svého druhu, se probojoval mezi TOP 6 finalistů. Dále se v září 2022 zúčastnil semifinále mezinárodní klavírní soutěže Franze Liszta v Utrechtu.

Osobní stránky umělce

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti