Upravit stránku

Liu Aile se narodil do rodiny plné hudebníků, což ho přivedlo ke studiu na národní hudební akademii Čajkovského v Kyjevě. Po návratu do Číny pokračoval ve studiu jazzového klavíru u jazzového kytaristy Zhao Wei a jazzového pianisty Zheng Yuxinga. Ve studiích pokračoval na hudební akademii v Krakově u slavného evropského jazzového pianisty Piotra Wylzola a polského národního pokladu Joachima Mencela a získal zde magisterský titul.

V současně době vyučuje pop jazzový klavír na Vyšší odborné škole kultury a umění v Čunkingu. V roce 2009 založil skupinu Lucky Blue a jako frontman a hlavní tvůrce vedl kapelu ke styku a spolupráci s mnoha vynikajícími hudebníky doma i v zahraničí. Spolupracovali s umělci jako je například saxofonista a pianista Rick Vanmatre, James Murray, Simon Lysayk, Alex Sipiagin a s mnoha dalšími. V roce 2014 byl pozván, aby ukázal styl čínských jazzových hudebníků, na Mezinárodní jazzový festival v Düsseldorfu, v roce 2017 na jazzový festival v Sydney a Dubai Chinese Music Festival a další mezinárodně uznávané hudební festivaly. V roce 2018 se podílel na nahrávání programu satelitní televize Jiangsu "China Band" a je uznáván jako komplexní hudebník, který kombinuje originální psaní, uspořádání a použití nástrojů, živé vystoupení a má mnoho dalších skvělých kvalit. V roce 2020 působil jako hudební manažer Happy Valley Original Music Project, kde spolupracoval s umělci jako Fox Xia, Ronghao Li, Frankie, Li Qi, Zhang Yanming, Qiao Weiyi, Chen Yu, Kiki, ONO rap label, Gosh rap label. V roce 2020 složil hudbu k filmu "BILLION COWARD".

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti