Upravit stránku

Český klavírista pocházející ze známé hudební rodiny Černých – Schulmeisterů je nejmladším členem PETROF Art Family. Pyšnit se může vítězstvími v celé řadě klavírních soutěží v tuzemsku i v zahraničí. Spolupracuje s Filharmonií Brno a Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín.

Jan Schulmeister se hře na klavír věnuje od svých pěti let. Už v sedmi letech získal 1. místo v ústředním kole soutěže Základních uměleckých škol v kategorii nejmladších žáků. V témže roce se v italském Miláně stal absolutním vítězem nejmladší kategorie mezinárodní klavírní soutěže „Piano Talents“. Vítězství pak obhájil v roce 2017 i ve starší věkové kategorii. V říjnu 2016 v Brně obsadil 1. příčku ve své kategorii na mezinárodní klavírní soutěži „Amadeus“. O rok později se v této soutěži stal absolutním vítězem napříč kategoriemi a zároveň získal cenu za nejúspěšnějšího českého kandidáta. V listopadu 2018 vystoupil spolu s Václavem Hudečkem a Wihanovým kvartetem na koncertě z cyklu Má Vlast k 100. výročí založení samostatného Československa.

Osobní stránky umělce

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti