Upravit stránku

Česko-makedonská pianistka a pedagožka, členka ČSVA, členka Klubu moravských skladatelů, umělecká ředitelka-předsedkyně Spolku Intercultural Creative Life. Svá studia zakončila na FMU ve Skopje ve třídě prof. Stely Slejanské a na JAMU v Brně ve třídě prof. Zdeňka Hnáta. Následně ji formovala profesorka londýnské Royal College of Music Norma Fisher.

Ema úzce spolupracovala s umělci jako Sergej Gadžijev, Ikuko Endo, Anton Dikov, Edith Picht Axenfeld, Gertem Hecherem, Ludmilou Šimkovou a dalšími. Během své kariéry odehrála řadu koncertů v mnoha zemích Evropy a Kanadě. Můžeme jí slyšet sólově, v klavírním duu a v různých komorních tělesech. S Gertem Hecherem, slavným vídeňským pianistou, založili velmi osobité duo se zaměřením na salonní hudbu devatenáctého století. V rámci projektu Liszt-Faust symphony vystupovali i v PETROF Gallery. V současné době spolupracuje se sopranistkou Vierou Gulázsi-Maňáskovou. Vystupovala s Makedonskou filharmonií, Symfonickým orchestrem Slezského divadla v Opavě, Národním divadlem v Brně, Moravskou filharmonií Olomouc, Filharmonií Brno, Czech Virtuosi a Filharmonií Hradec Králové. Kromě toho je pravidelně zvanou členkou poroty různých národních i mezinárodních hudebních soutěží, přednáší a vede kurzy v Česku i v zahraničí.

Osobní stránky umělce

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti