Upravit stránku

Čínská pianistka Fiona Guo hraje na klavír od svých 4 let. Později pod vedením Hong Yuhui a Shi Shucheng odstartovala svou profesionální hudební kariéru. Vystudovala na katedře hudebních věd na Communication University of China. Ve svých studiích pokračovala na Thorntonské škole hudby na univerzitě v jižní Kalifornii, kde studovala hru na klavír u profesorky Antoinetty Perryové. Svou první cenu vyhrála v roce 2015 v mezinárodní soutěži ve hře na klavír v Lansum v Kalifornii.

Je také držitelkou několika ocenění: Miss Tourism of the Globe - Orientální cena za nejlepší původní hudbu, Cena za nejlepší původní hudbu Mezinárodního filmového festivalu Little Goldman, a Cena za nejlepší původní hudbu Mezinárodního filmového a televizního festivalu v Hollywoodu. Koncertovala např. ve Zlatém sále ve Vídni, Royal Academy of Music v Londýně, Sha Tin Town Hall v Hong Kongu, ale i v Srbsku a v Pekingu. Vydala několik hudebních alb - Fangfei (2012), Travel (2016), Peaceful Home (2018), Piano Music in A Dream (2020). Její videa na Tiktoku mají více než 30 milionů zhlédnutí a počet lajků přesáhl milion. Fanoušků, kteří Fionu sledují online, je více než 700 tisíc.

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti