Upravit stránku

Terezie Fialová patří mezi přední české pianisty. Vystudovala sólový klavír na AMU v Praze (Prof. Ivan Klánský) a komorní hru na Hochschule für Musik und Theater Hamburk (prof. Niklas Schmidt). Představila se na mezinárodních pódiích jako jsou mnichovský Gasteig, pařížské Auditorium de Louvre, Kennedyho centrum ve Washingtonu, Oriental Arts Center v Šanghaji nebo švýcarské Vevey.

Jako jediná Češka se zúčastnila prestižních mistrovských kurzů Verbier festival Academy. Je členkou klavírního tria Eben trio, společně s violoncellistou Jiřím Bártou vydala kompletní Beethovenovy Sonáty pro klavír a violoncello. Je pravidelným hostem festivalů v Praze, Litomyšli, Kutné hoře nebo Českém Krumlově. Nevyhýbá se ani provedení děl současných českých i zahraničních autorů jako jsou Peteris Vasks, Toru Takemitsu, Bent Sôrensen, Ed Nesbit, Martin Smolka, Marek Kopelent a další. CD s komorními skladbami Petra Ebena, Petra Fialy a Sylvie Bodorové získalo ocenění „Outstanding Recording“ na britském hudebním webu.

Osobní stránky umělce

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti