Upravit stránku

Karel Košárek je žádaný český klavírista, který vyniká nejen na poli sólovém, ale spolupracuje také s předními orchestry. Absolvent Hudební fakulty AMU v Praze a Southern Methodist University v Dallasu je vítězem Smetanovské klavírní soutěže, Corpus Christi piano competition a laureátem Walter Naumburg Competition v New Yorku. Recitály v uplynulých sezónách v New Yorku, Dallasu, Palm Beach, Calgary, Tel Avivu, Petrohradu a Bangkoku, stejně jako koncertní vystoupení v Evropě a Japonsku dokumentují jeho mezinárodní umělecké aktivity.

Výčet orchestrů, se kterými spolupracoval koncertně nebo v rámci nahrávacích projektů zahrnuje mj. Českou filharmonii, Symfonický orchestr FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Brněnskou filharmonii, PKF-Prague Philharmonia, Pražský komorní orchestr, Nagoya Symphony Orchestra, Sinfonietta Cracovia, Kaipeda Chamber Orchestra. Z mnoha dirigentských osobností jmenujme alespoň Jiřího Bělohlávka,Christophera Hogwooda, Jakuba Hrůšu, Tomáše Netopila, Zdeňka Mácala nebo Kaspara Zehndera. Košárkovy nahrávky ať již sólové, komorní nebo s orchestry vydaly společnosti Supraphon, Hyperion, Etcetera, Naxos,Navona Records nebo Radioservis. V mnoha komorních koncertech byl partnerem zpěváků Magdaleně Kožené, Romanovi Janálovi, Richardu Novákovi, Soni Červené nebo instrumentalistům Pavlovi Šporclovi, Radkovi Baborákovi či Jiřímu Bártovi.

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti