Upravit stránku

Vývoj a výzkum

Společnost PETROF tradičně patří mezi inovátory v odvětví stavby akustických pian. V roce 1954 jsme založili Oddělení výzkumu a vývoje, které funguje dodnes. Díky soustavnému úsilí jeho odborníků a spolupráci dalších technologických pracovníků, se můžeme pyšnit řadou ocenění a patentů. V oblasti zájmu jsou kromě hudební akustiky pian také vibrace, analýza signálů, měření vlastností dřeva a kovů, vývoj speciálních měřících metod a podobně. 

Bezodrazová komora

Pro potřeby výzkumu byla na začátku roku 1994 v areálu společnosti PETROF zprovozněna jedna z prvních bezodrazových komor v České republice. Hlavní oblastí jejího využití je akustické měření s cílem dosáhnout dokonalé zvukové kvality našich nástrojů. Bezodrazová komora neslouží pouze k měření akustických vlastností klavírů a pianin, nabízíme také její pronájem. Pokud chcete otestovat, zda vaše výrobky odpovídají vašim akustickým parametrům, neváhejte nás kontaktovat.

 • Podrobnosti a kontakty

  Vnitřní části bezodrazové komory tvoří železobetonový monolit, jehož stěny jsou 30 cm silné. Monolit je uložen na pružinách a jeho hmotnost se spolu s 4 180 pohltivými klíny pohybuje okolo 300 tun. Společně s poddajností odpružení má komora rezonanci přibližně na kmitočtu 5,5 Hz.

  Bližší informace o možnosti pronájmu poskytne:
  Ing. Ivan Vaculík
  Tel.: +420 495 712 206
  E-mail: vaculik@petrof.com

KLIMATOTECHNOLOGICKÁ KOMORA - FEUTRON

Nedílnou součástí výzkumné činnosti naší společnosti jsou klimatotechnologické komory značky Feutron. Využíváme je především pro kontrolu jakosti, klimatotechnologické zkoušky, kde je pozornost věnována vlivu klimatu na materiálové vlastnosti dřeva, povrchové úpravy a pevnost lepených spojů. Každý materiál, použitý při stavbě našich pian, podrobujeme velmi přísným zkouškám kvality. K tomu slouží právě feutron, který je dokáže vystavit extrémním podmínkám, simulovat stresové teplotní a vlhkostní stavy nebo urychlit proces stárnutí materiálů. 

Spolupráce s odborníky

Firma PETROF intenzivně spolupracuje s řadou odborných institucí, zejména univerzit a výzkumných ústavů. Patří mezi ně například:

 • Drevárska fakulta Technickej univerzity vo Zvolene 
 • Fakulta strojní ČVUT v Praze 
 • SUPŠ hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové 
 • Mendelova Univerzita v Brně
 • VÚTS Liberec

Inovací výroby ke zvýšení konkurenceschopnosti

V červenci roku 2016 byla ve společnosti PETROF zahájena realizace projektu „INOVACÍ VÝROBY KE ZVÝŠENÍ KONKURENCESCHOPNOSTI PETROF“, spol. s r.o., RČ: CZ.01.102/0.0/0.0/15_014/0000367. Předpokládaným datem ukončení projektu je červen 2017.

Cílem tohoto projektu je zvýšení konkurenceschopnosti firmy PETROF díky zásadní produktové a procesní inovaci, která umožní firmě vyrábět nově vyvinuté modely klavírů a pianin v potřebné kvalitě.

Pro tyto účely dojde k pořízení 2 CNC obráběcích center (5-osého stroje na dřevovýrobu a 3-osého stroje pro opracování litiny), díky kterým bude moci PETROF vyrábět nově vyvinuté modely s potřebnou přesností a tedy i v nezbytné kvalitě. Nové stroje tak ve výrobním procesu nahradí doposud převládající ruční práci, při které není možné potřebné přesnosti dosáhnout.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti