Upravit stránku

Norbert se hře na klavír věnuje od svých 4 let a noty uměl číst dříve než dětské knížky. Klavíru se věnoval nejprve pod vedením svého otce, později navštěvoval uměleckou školu, kterou dokončil s vyznamenáním nejlepšího absolventa. Jako 12 letý byl přijat na státní konzervatoř v Bratislavě jako mimořádně talentovaný žák do třídy Tatiany Hurové-Lenkové.

Absolvoval koncertní turné v USA ve městech Pensylvánie, Annapolis, New York, Washington DC a další, kde mimo jiné získal stipendium na hudební akademii v Pensylvánii. Pracoval zde pod vedením pedagogů z Julliard School. Na Slovensku vystudoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě pod odborným vedením Mariána Lapšanského.

Od útlého dětství se účastnil různých klavírních soutěží a interpretačních kurzů doma i v zahraničí, které rozmanitě rozšířily jeho hudební obzory. Koncertoval s orchestry, různými sólisty a sólovými recitály. Kromě bohaté a stále se rozšiřující interpretační praxe se již řadu let věnuje profesionální pedagogické činnosti. Po úrazu prstu, který mu na rok znemožnil koncertování, změnil své dosavadní vnímání hudby a rozhodl se přinášet umění především slovenskému a českému publiku. Stal se skladatelem a je autorem knižní sbírky klavírních skladeb Funtastický klavír, která se těší oblibě širokého publika a dvou studiových alb s vlastními klavírními skladbami.

Osobní stránky umělce

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti