Upravit stránku

Jiří Pavlík (*1970) je královéhradecký muzikant, multiinstrumentalista, moderátor, pedagog. Od dětství hraje na klavír, kytaru, klarinet a saxofon. Od roku 1986 byl členem BigBandu Miroslava Mužíka a od roku 2012 tento orchestr, již pod jménem BigBand Jiřího Pavlíka, vede.

Je zakladatelem a předsedou Spolku swingových hudebníků, který se stará o udržení tradice velkokapelového jazzu a mimo jiné každoročně uděluje mimořádné ocenění Osobnost hradeckého swingu. V roce 1992 založil swingovou kapelu PuzzleJazz, kde hraje na piano. Kromě řady klubových a festivalových vystoupení mají na svém kontě 4 CD a několik DVD živých záznamů klubových večerů.

V roce 2001 převzal žezlo kapelníka Jiřího Hasala (JH Septet) a Taneční orchestr StopTimeBand dodnes vede a řídí. Od roku 2019 je klavíristou swingového kvartetu PS & Gramofon.

Jiří Pavlík je také častým moderátorem regionálních jazzových festivalů, koncertů a též strůjcem a průvodcem řadou tematických klubových večerů se zajímavými hosty.

Osobní stránky umělce

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti