Upravit stránku

Jeden z nejlepších argentinských pianistů. Je považován za předního světového specialistu na dílo Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, jehož studiu věnoval významnou část svého profesního života. Kritici obdivují především brilantní technické dovednosti a hloubku jeho interpretace.

Antonio debutoval s velkým úspěchem v 16 letech a dále rozvíjel svůj talent, díky čemuž získal několik ocenění v Argentině, Litvě nebo Itálii. Vypracoval se mimo jiné na profesora hry na klavír Národní konzervatoře Lópeze Bucharda. Své první mezinárodní turné absolvoval v roce 1999, kdy byl Antonio Formaro sólistou nejvýznamnějších latinskoamerických i evropských orchestrů. Na konci roku 2015 mohli jeho umění obdivovat milovníci hudby v Rakousku a Německu, kde mělo jeho ztvárnění Mendelssohnovy tvorby nebývalý úspěch. V současnosti působí jako profesor na Universidad Católica v Buenos Aires, největší univerzitě Jižní Ameriky.

Osobní stránky umělce

1

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti