Upravit stránku

KAŽDÝ KUS REPREZENTUJE

Akustické nástroje značky PETROF rozechvívají srdce milovníků hudby svým typicky romantickým, kulatým a měkkým tónem. Jeho věhlas se rozšířil do celého světa a my jsme hrdí, že můžeme pokračovat v rodinné tradici stavby pian, kterou v roce 1864 započal zakladatel firmy Antonín Petrof. Naše portfolio je velmi široké a oceněné celou řadou patentů včetně deklarace kvality použitých materiálů a evropského původu - pečetě European Excellence (EEX).

Křídla PETROF reprezentují zkušenosti proslulých klavírnických mistrů, jejichž ruční práce tvoří až 80 % výrobních operací. Pod jejich rukama se rodí nástroje světové kvality a unikátní kusy v různých uměleckých stylech, postavené zcela dle přání našich zákazníků.

„Vyrábíme krásná piana s charakteristickým romantickým tónem
pro radost a potěšení každého hráče, který k nim usedne.“

Zuzana Ceralová Petrofová

 • Master series

  MASTER SERIES

  Vrchol našeho řemesla

  Nástroje této řady reprezentují pečlivou ruční práci našich nejzkušenějších klavírnických mistrů. Stavba takového nástroje trvá zpravidla 9-12 měsíců a spolu se jmény zručných klavírníků, intonérů a ladičů nese dobré jméno celé rodiny Petrofů. Klavíry mistrovské řady jsou určeny pro profesionální využití a koncertní sály, v nichž se nejlépe rozline jejich romantický, měkký a neobyčejně bohatý tón. Na vývoji každého z nich se podílely i desítky zkušených pianistů, jejichž poznatky a oponentury nám pomohly doladit nástroje k ještě větší dokonalosti.

  P 284 Mistral

  Dokonalost bez kompromisů

  Představujeme vám mistrovské dílo a vlajkovou loď značky PETROF - koncertní klavír Mistral. Toto největší křídlo s délkou 2 840 mm si zamilovali hudebníci po celém světě především pro jeho mohutný bas a znělý diskant. Umělcům je věrným partnerem při interpretaci těch nejnáročnějších skladeb, má vysoce reprezentativní vzhled a nechybí mu romantický, měkký tón, tolik charakteristický pro všechny klavíry PETROF.

  Více informací

  P 237 Monsoon

  Splněný sen profesionálů

  Klavír Monsoon se pyšní svým vytříbeným, vyrovnaným zvukem, jež nejlépe vynikne ve velkých hudebních síních a nahrávacích studiích. Má charakteristický romantický tón, svou bezchybnou dynamikou a repeticí poskytuje hudebníkům dokonalý prostor pro vyjádření svých pocitů. Jedná se o nástroj, na jehož stavbě se podílejí ti nejlepší a nejzkušenější mistři řemesla. Představuje optimální poměr mezi velikostí a výkonem a může být i působivým doplňkem prestižního hotelu a jiných reprezentativních prostor.

  Více informací

  P 210 Pasat

  Hrdost v každém tónu

  Bestseller mezi klavíry PETROF a miláček hudebních expozic - to je mistrovské křídlo P 210 Pasat. Jeho rozměry umožní vyniknout zvuku i v menších prostorech, komorních sálech, studiích a bytových interiérech. Všude tam dokáže vykouzlit atmosféru nejslavnějších sálů světa. Řada jeho úspěchů nás naplňuje až rodičovskou hrdostí. Bude nám ctí, pokud se i vy zamilujete do jeho romanticky jasného a zpěvného tónu.

  Více informací

  Reference

  Ben Dawson

  Klavírní sólista a skladatel Ben Dawson o modelu P 284 Mistral

  Když se mě zeptali, jestli bych chtěl na svém turné v České a Slovenské republice hrát na klavír PETROF, okamžitě jsem využil příležitosti...

  Více referencí

 • STANDARD SERIES

  STANDARD SERIES

  Akustické nástroje s duší

  Ke stavbě křídel z řady Standard Series přistupujeme zcela individuálně, což nám umožňuje věnovat každému modelu tu největší péči. Díky tomu vznikají nástroje, které přes svoje menší rozměry probouzejí v pianistovi i posluchačích pocity a atmosféru velkého koncertního sálu. Klavíry této řady stavíme ve třech délkách a pestré škále povrchových úprav. Tyto nástroje vynikají nejen svými zvukovými vlastnostmi, ale rovněž možností zvolit si vzhled klavíru tak, aby přesně odpovídal interiéru či sálu, do kterého jej chcete umístit.

  P 194 Storm

  Probouzí bouři emocí

  Storm je věrný svému jménu a v řadě Standard Series představuje nástroj s největším zvukovým potenciálem. V nitru pianisty i srdcích jeho posluchačů dokáže zanechat hluboký emotivní zážitek, jaký často nelze popsat slovy. Jedinečnost okamžiku rozpoznáte ihned, jak uslyšíte první tóny linoucí se z tohoto nejdelšího klavíru standardní řady. Jeho všestrannost staví mosty napříč hudebními žánry. Je oblíbený u náročné klientely, vyšších hudebních škol i při prezentacích hudebních děl v menších sálech a podnicích.

  Více informací

  P 173 Breeze

  P 173 Breeze

  Romantická duše

  Breeze dokáže něžně a romanticky pohladit. Dotyk je nenucený, ale o to více inspirativní a osobní. Pokud mu to dovolíte, dostane se do nejtajnějších zákoutí vaší duše. S jeho vlídnou pomocí se odvážíte proniknout všude tam, kam jste se do této chvíle báli snad jen nahlédnout. Dokonalé proporce klavíru Breeze budou ozdobou každé stylové domácnosti nebo vzdělávací instituce.

  Více informací

  P 159 Bora

  Malý, velký klavír

  Rozměry jsou tím jediným, co řadí klavír Bora mezi menší nástroje. Když však rozezníte jeho struny, objevíte nádherný, bohatý, až překvapivě mocný zvuk. Ani při stavbě tohoto modelu jsme nešetřili těmi nejlepšími materiály, využili jsme špičkové technologie a konstrukční prvky koncertních nástrojů. Potenciál tohoto klavíru značně převyšuje jeho skutečnou velikost. Profesionální hráči si jej oblíbili pro tréninkové účely a k domácímu použití.

  Více informací

  P 159 Bora

  Reference

  Ben Dawson

  Argentinský pianista Antonio Formaro o klavíru Bora 159

  „Zdravím vás, jsem Antonio Formaro z Argentiny a právě se nacházím v Hradci Králové v České republice. Dnes jsem pracoval s tímto nástrojem z dílny společnosti PETROF. Mezi křídly se jedná spíš o jeden z menších nástrojů...

  Více referencí

 • STYLE COLLECTION

  STYLE COLLECTION

  Smyslná práce mistra řezbáře

  Při výrobě klavírů řady Style Collection se inspirujeme uměleckým slohem rokoka a obdobím klasicismu. Jejich krása spočívá především v originalitě každého postaveného kusu a v preciznosti zpracování ztělesňující dokonalou zručnost našich řemeslníků. U zákazníků se řada Style Collection těší velké oblibě, a právě proto se stala nedílnou součástí naší výroby.

  P 173 Breeze Rococo

  Šlechtic s romantickou duší

  Breeze Rococo se pyšní romantickým, nezaměnitelným tónem, tolik charakteristickým pro všechny klavíry značky PETROF. Co jej však odlišuje od ostatních kusů, je jeho vzhled. Stavíme jej ve stylu rokoka - v bílém provedení s patinovanými ozdobnými prvky, což předurčuje klavír Breeze Rococo především do interiérů v podobném slohu. Může být ale i dominantním solitérem v moderně zařízených interiérech.

  Více informací

  P 194 Sabina

  P 173 Breeze Chippendale

  Obohacuje svět hudby i umění

  Breeze Chippendale má výrazně tvarované křivky a díky tomu se hodí především do stylově zařízených interiérů. Tento klavír okamžitě upoutá všechnu pozornost, a to nejen krásným vzhledem, ale také charakteristickým zpěvným tónem, jež rozechvěje srdce každého milovníka hudby. Vyrábíme jej například v bílé, ořechové a mahagonové úpravě nebo černém vysokém lesku. Záleží na přání zákazníka.

  Více informací

  P 173 Breeze Demichippendale

  Zosobnění elegance a vytříbeného vkusu

  Součástí kolekce stylových nástrojů PETROF je také Breeze Demichippendale - klavír, který svým uměleckým provedením zapůsobí na všechny smysly. Srdce rozechvívá bohatým a romantickým tónem a oko potěší svými elegantními tvary. Breeze Demichippendale zapadne nejlépe do stejně stylových interiérů, které může zdobit lesklou bílou, černou, ořechovou nebo mahagonovou úpravou. Nástroj však můžeme vyrobit v jakékoliv povrchové úpravě.

  Více informací

  P 210 Peter Krsak
  P IV Baroko

  P 173 Breeze Klasic

  Dělá čest svému jménu

  Stavba tohoto nástroje vychází z modelu Breeze z řady Standard series. Přestože se jedná o menší klavír, v jeho nitru se skrývá nádherný, bohatý, až překvapivě mocný tón. Při designu Breeze Klasik jsme se inspirovali klasicismem. Prvky tohoto směru jsou nejvýraznější na nohách a zdobném pultu, kde nejvíce vynikne mistrovská práce našeho řezbáře.

  Více informací

  Reference

  Rudolf Firkušný o nástrojích PETROF

  „Bylo požitkem hráti na Petrofově nástroji, který v sebemenší nuanci, jak po stránce zvukové i mechanické, vyhovuje hrajícímu.“

  Rudolf Firkušný

  Více referencí

  Rudolf Firkušný
 • SPECIAL COLLECTION

  SPECIAL COLLECTION

  Tradiční tónem, unikátní vzhledem

  V našich dílnách se vedle klavírů z řad Master Series, Standard Series a Style Collection rodí i naprosto unikátní klavíry, které stavíme pro zvláštní příležitosti a na přání klientů. Výsledkem jsou zakázková koncertní křídla, která svým stylem i výjimečným zvukem hrají přesně do noty našim zákazníkům.

  P 194 Sabina

  Dokonalost zdobená perletí

  Umělecký hudební nástroj P 194 Sabina je menší koncertní model klavírů s neobvyklým originálním designem. Ozdobili jsme jej exotickou perletí novozélandských mušlí Paua. Ta se vyjímá především na vnějších hranách nohou, na lyře a nápise PETROF na klopně klavíru. Originální design tohoto klavíru však nic neubral jeho špičkovým zvukovým vlastnostem. Vyznačuje se ušlechtilým, lyrickým tónem, tolik oblíbeným mezi hudebníky po celém světě.

  Více informací

  P 194 Sabina

  PETROF III 140. výročí

  Neopakovatelný, jubilejní model

  Stalo se již tradicí, že ke každému desetiletému výročí společnosti PETROF vyrobíme jeden originální klavír. K 140. výročí založení firmy PETROF jsme postavili zcela výjimečný a jedinečný klavír PETROF III, Jubilejní model Opus č. 595 000. Vybavili jsme jej magneticky akcelerovanou mechanikou, která zlepšuje dynamické vlastnosti a zároveň snižuje zatížení jednotlivých částí. Tento špičkový hudební nástroj vyniká originálním a mimořádně kvalitním designérským zpracováním.

  Více informací

  P 210 Peter Krsak

  Klavír podle návrhu Petera Kršáka

  Klavír P 210 dle architektonického návrhu slovenského režiséra Petera Kršáka je ukázkou zakázkové umělecké výroby na individuální přání vysoce náročného zákazníka. Vnější a vnitřní design určil objednavatel a inspiraci pro konstrukci a zvukové parametry čerpali naši klavírničtí mistři u modelu P 210 Pasat. Výsledkem je luxusní, originální klavír, na který si ihned po instalování klavíru v bratislavské residenci pana Kršáka s potěšením zahrálo několik významných slovenských klavíristů.

  Více informací

  P 210 Peter Krsak
  P IV Baroko

  P IV Baroko

  Dynamika tónů otisknutá ve dřevě

  Křídlo Baroko představuje reprezentativní doplněk barokně laděného interiéru. Každého profesionálního hráče však potěší nejen úchvatným vzhledem, ale především svým jemným a kulatým tónem. Tento jedinečný, speciálně designovaný nástroj je vyladěný k dokonalosti, přesně podle představ pianistů i jejich posluchačů.

  Více informací

  P 237 Monsoon s ocelovým rámem

  Jediný svého druhu na světě

  Ve spolupráci s vysokými školami, vědeckými institucemi, dílnami mistrů kovářů a pod taktovkou našeho vývojového týmu spatřil světlo světa klavír Monsoon, jehož litinový rám jsme nahradili ocelovým. Vyřezali, vyvrtali a vyfrézovali jsme ho do takové dokonalosti, aby zůstal zachován umělecký vzhled klavírů a především jeho romantický tón, charakteristický pro všechny nástroje značky PETROF.

  Více informací

  P 237 Monsoon
  P IV Rokoko Gold

  P IV Rokoko Gold

  Opravdový hudební poklad

  Ani klavíru Rokoko Gold nechybí charakteristický kulatý a romantický tón nástrojů PETROF. Čím je však toto křídlo výjimečné, je provedení ve stylu rokoka, v barvě slonové kosti a ve zlacených ozdobných prvcích, které předurčují klavír Rokoko Gold do stejně stylových interiérů. Na ozdobení křídla jsme použili plátkové zlato.

  Více informací

  PETROF Pianobar

  Partner do společnosti

  Při vývoji a stavbě nových prototypů vznikl klavír upravený ve stylu barového posezení. Hodí se do hudebních klubů, kde umocňuje příjemnou atmosféru. Pianobar má stejně jako ostatní klavíry charakteristické zvukové zabarvení. Tento nástroj jsme doplnili o PianoDisc, čímž jsme získali skutečně unikátní set.

  Více informací

  PETROF Pianobar
  Bora Madrona

  Bora Madrona

  Vrcholné dílo truhlářského řemesla

  Na základě poptávky našeho zákazníka jsme se pustili do vývoje tohoto prototypu. Při jeho stavbě jsme si potvrdili, že jsme schopni použít techniku intarzie na velmi vysoké úrovni. Metoda intarzie je vrcholem truhlářského řemesla, které ovládáme a na zakázku dokážeme vyrobit téměř jakýkoliv vzor při užití různých dýh a barevností.

  Více informací

  Reference

  Pianistka Jana Chaudhuri oceňuje romantický tón klavírů PETROF

  „Nedávno jsem měla tu čest hrát s mým váženým kolegou Igorem Ardaševem v pekingském Národním divadle Polly theatre a na Velvyslanectví České republiky v Pekingu...

  Více referencí

  Ben Dawson