Upravit stránku

VÝVOJ NIKDY NEKONČÍ

Akustické nástroje značky PETROF rozechvívají srdce milovníků hudby svým typicky romantickým, kulatým a měkkým tónem. Jeho věhlas se rozšířil do celého světa a my jsme hrdí, že můžeme pokračovat v rodinné tradici stavby pian, kterou v roce 1864 započal zakladatel firmy Antonín Petrof. Portfolio pian PETROF je velmi široké a oceněné celou řadou patentů včetně deklarace kvality použitých materiálů a evropského původu - pečetě European Excellence (EEX).

Pianina PETROF prochází nekončícím vývojem a zdokonalováním, díky němuž dokážeme vyhovět i velmi náročným pianistům. Technologové a klavírničtí mistři se při precizní, ruční výrobě zaměřují především na variabilitu modelů a širokou škálu povrchových úprav.

„Vyrábíme krásná piana s charakteristickým romantickým tónem
pro radost a potěšení každého hráče, který k nim usedne.“

Zuzana Ceralová Petrofová

 • HIGHEST SERIES

  HIGHEST SERIES

  Souzní i s těmi nejnáročnějšími

  Nástroje této výškové řady představují nejvyšší pianina koncertního charakteru s překvapivě silným a zároveň něžným tónem, který vás v myšlenkách přenese do koncertního sálu. Jejich kvalitou jsme již mnohokrát prokázali, že tyto modely dokáží uspokojit i velmi náročného hudebníka. Vyzařuje z nich energie a charakteristický romantický tón, jenž naši technologové neustále zdokonalují. A také proto se můžeme těšit z rostoucí obliby pianin PETROF ve světě.

  P 135 K1

  Výjimečné dědictví našich předků

  Seznamte se s nejvyšším pianinem značky PETROF, které se pyšní největším zvukovým potenciálem. Díky svému rozsahu je vhodné pro náročné profesionální pianisty i posluchače. Jedná se o mistrovsky stavěný nástroj do hudebních škol, interiérů i k prezentaci hudebních děl v orchestru. Nevšední design pultu na noty jen dokresluje jeho výjimečnost. Ta ale spočívá především v mocném, otevřeném a barevném tónu.

  Více informací

  P 135 K1
  P 131 M1

  P 131 M1

  Striktní design, otevřené srdce

  Díky mohutnosti a barvě zvuku řadíme mezi koncertní nástroje nejvyšší řady i model P 131 M1. Toto pianino nesvazuje umění hudebníků žádnými limity a vytváří dostatečně velký prostor pro jejich seberealizaci. Pianino vyniká moderním, odlehčeným designem skříně, díky němuž se stává ozdobou nejedné hudební školy a větších interiérů.

  Více informací

  Reference

  Klavíristka Hana Sladká s rodinou chválí pianino P 131

  Vážená a milá paní Petrofová!

  Chtěla bych Vám poděkovat za Vaše přátelské a profesionální přijetí celé naší rodiny a za dobu, kterou jste nám věnovala ve Vašem krásném Pianosalonu...

  Více

  Hana Sladká
 • HIGHER SERIES

  HIGHER SERIES

  Rozsvítí každý den vašeho života

  Pianina této výškové řady si získala srdce našich zákazníků a jsou tradičně jejich nejoblíbenějšími nástroji. Důvodem je především optimální výška nástrojů při zachování vynikajícího akustického výkonu nástrojů. Výsledkem je dynamická rozmanitost a neobyčejně bohatý zvuk. Pianina působí velmi elegantně a jsou vhodná do různých zkušeben a sálů. Hodí se ale i jako doprovodné nástroje při baletu, muzikálu nebo klasickém tanci. Pianina z řady Higher series stavíme v různých variantách. Troufneme si říci, že každý pianista si v této výškové řadě najde design, který ho osloví.

  P 125 G1

  Designová skříň typu G1 přidává klasickému vzhledu pianina P 125 ještě několik elegantních ozdobných prvků navíc. Díky tomu nejenže dobře zní, ale také skvěle vypadá. Vynikne v celé řadě hudebních těles, školách, zábavních podnicích, stejně jako ve foyer divadel a koncertních síní, kde svým charakteristickým romantickým zvukem potěší a osvěží každého pianistu a posluchače.

  Více informací

  P 135 K1
  P 131 M1

  P 125 F1

  Pianino P 125 F1 je velmi oblíbený model s mnohostranným hudebním využitím. Hráči si jej kupují na trénink i k domácí a školní výuce hry na klávesový nástroj. Když však rozezníte jeho struny a necháte rozlinout jeho kulatý a něžný tón, jistě potěšíte i hosty zábavních podniků. V pianinové skříni typu F1 se snoubí klasický i moderní styl provedení, který zapadne do jakéhokoliv interiéru.

  Více informací

  P 125 K1

  Model P 125 K1 jsme poprvé představili na veletrhu Musikmesse v německém Frankfurtu nad Mohanem v roce 2016. Hudebníci si jej ihned zamilovali a první vyrobená série byla okamžitě vyprodaná. Nyní máte i vy jedinečnou příležitost pořídit si tento obdivuhodný nástroj. Hodí se nejen k výuce a tréninkovým účelům, ale i ke hře v komorním orchestru.

  Více informací

  P 135 K1
  P 131 M1

  P 125 M1

  V řadě Higher series nechybí ani model P 125 M1. Tento klávesový nástroj působí velmi elegantně, moderně a minimalisticky. Zákazníci si ho oblíbili především pro domácí a školní výuku, k tréninkovým potřebám nebo ke hře v komorním orchestru. Naši klavírničtí mistři jej vyrábí v celé řadě povrchových úprav, z nichž mezi nejoblíbenější patří bílá a černá barva ve vysokém lesku.

  Více informací

  P 122 N2

  Pianino P 122 N2 je nejmenší z řady Higher series. Doporučujeme ho pro začínající i pokročilé pianisty, na výuku na základních a nižších hudebních školách, jako doprovodný nástroj při zpěvu a recitaci nebo pro hru v komorním orchestru či jiném hudebním tělesu. Design skříně je moderní a jednoduchý a jeho plošné dílce, nohy a vzpěry mají přísně geometrické tvary.

  Více informací

  P 135 K1
  P 131 M1

  P 122 H1

  Tento nástroj vychází z modelu P 122 N2. Řadí se také mezi nejmenší pianina z řady Higher series a naši zákazníci jej využívají především k tréninkovým účelům a výuce na základních a nižších hudebních školách. Oproti P 122 N2 se pianino liší pouze designem skříně.

  Více informací

  Reference

  Klavírista Lukáš Hrubeš o pianinu P 125 F

  „Většinou, když si klavírista představí pianino, vnímá jej jako přechodný nástroj na cvičení před hrou na křídlo, nebo jako vhodnou variantu nástroje v prostorech, kam se klasické křídlo nevejde....

  Lukáš Hrubeš

  Více referencí

  Hana Sladká
 • MIDDLE SERIES

  MIDDLE SERIES

  Probudí váš talent

  Pianina z naší řady Middle series vyrábíme s ohledem na to, aby si zachovala všechny veřejností oceňované vlastnosti. Patří mezi ně čistý, elegantní design, jednoduché tvary, vynikající dynamické vlastnosti a především romantický, kulatý tón. Velikost těchto nástrojů nepopírá jejich akustickou sílu a umožňuje rozvíjet talent každého, kdo za ně usedne. Pianina z řady Middle series se stanou vaším partnerem při běžném hraní a cvičení a usnadní vám cestu hudebním vzděláním.

  P 118 P1

  Pianino této výškové řady P 118 P1 je pro své rozměry určené především do menších interiérů. Jde o oblíbený model širokého využití. Doporučujeme ho pro výukové a tréninkové účely nebo jako doprovodný nástroj při zpěvu a recitaci. Na výběr máte z několika povrchových úprav pianinové skříně.

  Více informací

  P 118 P1
  P 118 M1

  P 118 M1

  V řadě Middle series nesmí chybět oblíbené pianino P 118 M1. Díky své velikosti ho můžete umístit i do menších interiérů, kde se krásně rozvine jeho romantický tón. U těchto nástrojů můžete strávit mnoho hezkých chvil v rodinném kruhu a zdokonalit se ve hře na klávesový nástroj. Svým provedením se toto pianino skvěle hodí k modernímu vybavení.

  Více informací

  P 118 S1

  Do menších interiérů a pro výukové a tréninkové účely doporučujeme také pianino P 118 S1. Tento model vybavujeme minimalistickou skříní, která perfektně koresponduje s vybavením každé moderní domácnosti nebo hudební školy. Na výběr máte opět několik povrchových úprav, díky nimž vás nástroj potěší nejen příjemným zvukem, ale také krásným vzhledem.

  Více informací

  P 118 S1

  Reference

  Ara

  Pianista Ara o pianinu PETROF

  Když jsem se poprvé setkal s mým pianinem Petrof, okamžitě mě napadly dvě věci: úžasná hloubka basových tónu, které jsou často připisovány těm nejlepším klavírům a stejně tak krásný, bohatý a romantický tón...

  Ara

  Více referencí

 • STYLE COLLECTION

  STYLE COLLECTION

  Každý kus originálem

  Modely pianin patřící do Style Collection vychází z úspěšných klavírů stejné řady. Díky vysokému podílu ruční práce je každý kus originálem a ztělesňuje osobnosti našich řemeslníků. Pro mistra řezbáře je inspirací umělecký směr rokoka a klasicismu. Intonéři zase dodávají kladívkům takové mechanické vlastnosti, aby pianina získala svůj typicky otevřený a kulatý tón romantického charakteru. U zákazníků se řada Style Collection těší velké oblibě, a právě proto se stala nedílnou součástí naší výroby.

  P 118 R1 Rococo

  Jak už název napovídá, pianino P 118 R1 staví naši klavírničtí mistři ve stylu rokoka. A právě to předurčuje tento hudební nástroj především do interiérů a sálů ve shodném slohu původem z Francie. Model Rococo vyniká nejlépe v bílém provedení s patinovanými prvky, stejně zdobnými jako jeho bohatý, měkký a romantický tón - typický pro všechny nástroje značky PETROF.

  Více informací

  P 118 R1 Rococo
  P 118 C1 Chippendale

  P 118 C1 Chippendale

  Při stavbě tohoto modelu věnujeme mimořádnou pozornost řezbářské práci. Precizní provedení dělá z pianina P 118 C1 umělecké dílo ve stylu Chippendale. Pianino se hodí do stejně laděného interiéru, kde upoutá svým dokonalým zpracováním i charakteristickým zpěvným tónem, jež rozechvěje srdce každého pianisty a jeho posluchačů.

  Více informací

  P 118 D1 Demichippendale

  Také pianino P 118 D1 ze Style Collection vychází z úspěšných klavírů stejné řady. Demichippendale vyniká elegantními tvary a nechybí mu ani typický romantický zvuk. Jedinečnost nástroje můžete podtrhnout výběrem z široké palety nejrůznějších povrchových úprav. Díky tomu nástroj snadno sladíte s interiéry v podobném stylu.

  Více informací

  P 118 D1 Demichippendale

  Reference

  Lukáš Hrubeš

  Klavírista Lukáš Hrubeš o pianinu P 125 F

  „Většinou, když si klavírista představí pianino, vnímá jej jako přechodný nástroj na cvičení před hrou na křídlo, nebo jako vhodnou variantu nástroje v prostorech, kam se klasické křídlo nevejde...

  Lukáš Hrubeš

  Více referencí

 • SPECIAL COLLECTION

  SPECIAL COLLECTION

  Unikátní vzhled, inovace v duši

  Kolekcí unikátních pianin z řady Special Collection odpovídáme na přání a požadavky vysoce náročných zákazníků. Je nám ctí připravit pro ně špičkový hudební nástroj, vystavěný přesně podle individuálních představ. Pianina z této kolekce vynikají precizním zpracováním a každé z nich je něčím výjimečné. Nechybí jim ani něžný, ušlechtilý a romantický tón, typický pro všechny nástroje značky PETROF.

  Magic Egg

  V tomto jedinečném nástroji se snoubí myšlenka Ing. arch. Roberta Fišery, spolu s pílí, umem a odhodláním našich pracovníků. Více než 150 let tradice, zkušeností, patentů a inovací dalo vzniknout tomuto mistrovskému dílu PETROF Magic Egg – v nitru plnému lásky, chráněnému futuristickou a dech beroucí skořápkou. Naši pracovníci se při jeho stavbě věnovali každému detailu, od výběru těch nejkvalitnějších materiálů, přes precizní výrobní postupy, až po luxusní povrchovou úpravu.

  Více informací

  P 135 K1
  P 131 M1

  P 127 Next

  Pianino P 127 představuje nástroj současného moderního designu. Charakterizují ho čisté linie, pravoúhlé tvary a ušlechtilé materiály zpracované do nejmenšího detailu. Nástroj je určen do novodobých interiérů vybavených moderním a minimalistickým nábytkem. Skříňové dílce můžeme vyrobit na zakázku téměř v jakékoliv povrchové úpravě - od přírodních dýh, až po nejrůznější barevné odstíny, na kterých nejlépe vynikne vysoký lesk. Rámečky tohoto pianina jsou jednoduše vyměnitelné. Vzhled pianina můžete měnit dle charakteru interiéru nebo vaší aktuální nálady.

  Více informací

  P 123 Cabinet

  Předlohou tohoto pianina byl návrh Ing. arch. Roberta Fišery. Nástroj má moderní, pravoúhlé tvary a na povrchovou úpravu jsme zvolili dýhu wenge v kombinaci světlé slonové kosti. Tento model má však variabilní design a podobně jako u pianina P 127 Next můžeme měnit jeho vzhled podle interiéru nebo vašich aktuálních představ. Rámečky jsou jednoduše vyměnitelné a my je vyrobíme na zakázku téměř v jakékoliv úpravě.

  Více informací

  P 135 K1
  P 131 M1

  P 125 Limited Edition

  K příležitosti 150. výročí firmy PETROF jsme navrhli a vyrobili pianino P 125 Limited Edition, které vychází z modelu P 125 F1 a jehož skříň je zdobená vzácnou dýhou ZIRICOTE. Dřevo pro ni se těží pouze v Belize, což ještě umocňuje vzácnost tohoto nástroje. Exkluzivitu navíc podtrhuje znak se lvíčkem (používaný v našich pianech už za první republiky) a limitované sériové číslo umístěné na krycí liště. Celkem jsme v této sérii vyrobili 50 pianin.

  Více informací

  P 125 M1 Venice

  Pianino Venice zachycuje atmosféru a historii přímo z hlubin Benátek. K jeho výrobě totiž používáme pravou benátskou dýhu z letitých podzemních nosníků, na kterých jsou Benátky postaveny. Rozmanité zabarvení dřeva a praskliny propůjčují fazetě rustikální vzhled tohoto města na vodě i s jejich symbolem - gondolami, brázdícími po staletí vody Benátského zálivu. Odborníci společnosti PETROF využívají svých výhradních obchodních kontaktů a nakupují tuto vzácnou a pozoruhodnou dýhu, aby podtrhli už tak mimořádný charakter našich pianin. Dubové trámy byly po mnoho let v extrémních podmínkách benátských hlubin a nyní vystupují na povrch ve své nejelegantnější formě - jako součást pianin PETROF.

  Více informací

  P 135 K1
  P 131 M1

  P 125 M1 Myrtle

  Černou barvu a vysoký lesk tohoto modelu ozvláštňuje netradiční dýha z kořenice myrty. Myrta je vzácná keříkovitá rostlina, zastoupená především ve Středomoří. Má velmi zajímavou kresbu s černými prvky a pohled na ni rozkrývá mnoho krásných obrazů. Barevný tón kořenice přechází od světle hnědé se zlatým nádechem, přes tmavě hnědou, až černou barvu. Myrta obecná byla u Řeků a Římanů zasvěcena bohyni lásky. Dodnes je její snítka symbolem krásy a mládí a je velmi oblíbeným prvkem na svatebních obřadech. A právě tato myrta dodává oblíbenému kulatému a romantickému tónu pianina další inspirativní rozměr.

  Více informací

  P 125 F1 Tineo

  V řadě Special Collection vyniká pianino Tineo svým exotickým vzhledem. Tineo je vzácné, jedinečné a nenapodobitelné dřevo. Používá se v bytové architektuře pro výrobu luxusního nábytku nebo také v automobilovém a bižuterním průmyslu. Původem pochází z Jižní Ameriky, především z Argentiny a Chile a jeho barva přechází od růžové a červené, až k měkkým hnědým tónům. Dekorativním vzorem jsou potom tmavě hnědé až černé žíly, které dokonale korespondují s černou, vysoce lesklou povrchovou úpravou našeho pinanina P 125 F1. Tento model tak vyniká nejen barevným a vyváženým tónem, ale i stejně úchvatným vzhledem.

  Více informací

  P 135 K1

  P 125 F1 Etimoe

  Další pianino z naší Special Collection, P 125 F1, tentokrát zdobené dýhou Etimoe. Tato dřevina, řadící se mezi exotické, se vyskytuje především v západní části rovníkové Afriky. Díky svým přívětivým vlastnostem a jednoduché, ale velmi zajímavé kresbě je oblíbená pro dekorativní účely. Jádrové dřevo má načervenale hnědý nádech s tmavými zónami a tvoří tak dokonalý soulad s povrchovou úpravou černého, vysokého lesku.

  Více informací

  P 125 F1 Satin Nuss

  Dýha označovaná také jako Sweet gum se využívá v interiérovém designu vysoké třídy. Vzhledem k vysoké tvrdosti a odolnosti dřeviny se hodí také pro výrobu nábytku nebo železničních pražců, její využití tady ale určitě nekončí. Nás dýha Satin Walnut zaujala především svým saténovým, krémovým vzhledem s lehce fládrovanou kresbou, které perfektně doplňují design pianina P 125 F1 se zlatými detaily.

  Více informací

  P 125 F1 Satin Nuss
  P 125 F1 Zebrano

  P 125 F1 Zebrano

  V řadě Special Collection vyniká pianino Tineo svým exotickým vzhledem. Tineo je vzácné, jedinečné a nenapodobitelné dřevo. Používá se v bytové architektuře pro výrobu luxusního nábytku nebo také v automobilovém a bižuterním průmyslu. Původem pochází z Jižní Ameriky, především z Argentiny a Chile a jeho barva přechází od růžové a červené, až k měkkým hnědým tónům. Dekorativním vzorem jsou potom tmavě hnědé až černé žíly, které dokonale korespondují s černou, vysoce lesklou povrchovou úpravou našeho pinanina P 125 F1. Tento model tak vyniká nejen barevným a vyváženým tónem, ale i stejně úchvatným vzhledem.

  Více informací

  P 125 F1 Lion – Cut Crystal

  I na tomto pianinu je dominantní emblém lva, který vybrousili a vypískovali do leštěného kusu křišťálového skla odborníci firmy Lasvit. Veškeré práce zajišťují ručně. Blok speciálně taveného skla musí být bez sebemenšího kazu. Kromě emblému lva zdobíme pianino mosaznými vkládanými proužky, které ručně opracováváme, brousíme, leštíme a lakujeme. Model Lion - Cut Crystal je příklad precizního souznění dřeva a křišťálu. Propojuje tradiční a slavné obory českého průmyslu - klavírnictví a sklářství.

  Více informací

  P 131 M1
  P 135 K1

  P 125 G1 Stardust Lion

  Na tomto modelu vás na první pohled zaujme emblém lva vyfrézovaný na vrchním rámečku pianina. Jeho hrany ručně barvíme a plochu pokrýváme krystaly nejkvalitnějšího českého křišťálu firmy Preciosa. Právě ty dodávají pianinu Stardust Lion luxusní a třpytivý design. Každý jednotlivý krystal se upravuje a leští do diamantového brusu, aby se v přirozeném i umělém světle náležitě blýskal. Krystaly se vyrábí v různých barevných odstínech nebo také v pokovených variantách. Díky kovové vrstvě ve stříbrném nebo zlatém provedení se emblém blýská ještě víc. Výhodou transparentních kamínků je zase široké barevné spektrum, které odrážejí.

  Více informací

  Reference

  Klavírista Lukáš Hrubeš o pianinu P 125 F

  „Většinou, když si klavírista představí pianino, vnímá jej jako přechodný nástroj na cvičení před hrou na křídlo, nebo jako vhodnou variantu nástroje v prostorech, kam se klasické křídlo nevejde...

  Více referencí