Upravit stránku

 

Šachy jsou umění, věda i sport, říká šachový mistr Anatolij Karpov. Černobílou hru králů zná svět již od 15. století a dodnes se těší velmi vysoké oblibě. A není divu. Hra učí předvídavosti, pozornosti i opatrnosti a rozvíjí strategické myšlení, což jsou v běžném životě velmi užitečné vlastnosti.

Šachová souprava PETROF Design, kterou jsme letos na podzim zařadili do nabídky našeho e-shopu, nadchne i ty nejnáročnější šachisty a milovníky ryzího designu. Sada je dokonalý sběratelský kousek i designový doplněk a má schopnost zvýšit eleganci každé šachové partie na naprosté maximum.

Precizní ruční práce a luxusní povrchová úprava jsou hlavními charakteristikami této šachové soupravy.
I materiály, ze kterých je souprava vyrobena, jsou malým koncertem. Na výrobu figurek jsme použili totožné prvotřídní dýhy, které se nám během let osvědčily i při výrobě klavírů a pianin. Černé figury jsou z ořechového dřeva, bílé z javoru. Intarzovaná šachovnice je tvořena kombinací tzv. očkovaného javoru a ořechové kořenice. Ořechové dřevo má pro firmu PETROF zásadní význam. Právě dýhou ořešáku byl zdoben jubilejní nástroj Walnut Root vyrobený ke 155. výročí založení firmy PETROF v roce 2019. Povrch samotné šachovnice i figurek byl následně dokončen přírodním olejem. Povrchová úprava podstavce je ve vysokém lesku, tedy stejně jako tomu je u klavírů a pianin.

O PETROF Design 

Ačkoliv jsou naším dvorním artiklem klavíry a pianina, chtěli jsme zprostředkovat radost z ruční práce našich řemeslníků i těm, kteří na piano nehrají. V rámci PETROF Design tak u nás vznikají i další krásné a užitečné produkty, mezi které patří například akustické panely do velkých hal, luxusní interiéry, reproduktory, humidory, kazety na cokoli ve vysokém lesku a mnoho dalšího. Všechny výrobky s pečetí PETROF Design si zakládají na ruční práci, úctě k tradici a využití těch nejkvalitnějších materiálů.

Potěšte se krom černobílých klávesnic našich pian i touto černobílou hrou králů z naší nabídky

1
2

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti