Upravit stránku

Základními požadavky na stoličku k pianu jsou její stabilita, kvalita a funkčnost. Poohlédněte se po stoličce, kterou lze výškově nastavit. Správná poloha při sezení je důležitá z hlediska snadného ovládání pedálů a celkové stability nohou. Dobře ovladatelné jsou zejména klavírní židle s vřetenovou mechanikou, jejíž nohy jsou pevně uchyceny ke konstrukci židle. Jídelní, kancelářské nebo jiné židle nejsou vhodné. Jednak proto, že je nelze výškově nastavit, druhak proto, že neposkytují potřebnou stabilitu.

Dále se rozhodujeme podle toho, kam chceme stoličku umístit:

Domácnosti

Jelikož je v domácnostech klavírní stolička využívána s mnohem nižší frekvencí než ve školách a koncertních sálech, jsou dostačující takové stoličky, které jsou snadno ovladatelné a pohodlné k sezení.

Školy, koncertní sály a další instituce

Pokud je klavírní stolička vystavena vysoké frekvenci používání, musí být především stabilní a snadno nastavitelná. Proto je lepší vyhnout se otočným stoličkám.
Pro účely koncertních sálů, škol a dalších institucí je lepší sáhnout po stoličce s masivní konstrukcí.

Poté je dobré určit si, jaké provedení stoličky se bude nejlépe hodit k vašemu nástroji:

Barva stoličky

Piana se vyrábějí v celé škále barevných odstínů povrchových úprav a vybrat stoličku v odpovídající barvě je někdy pěkný oříšek. Zejména ke světlejším nástrojům se hůře odhaduje vhodná barva stoličky. Univerzální barvou ke každému pianu je stolička v černé barvě a to jak v lesklém, tak matném provedení. K pianům ze speciální kolekce, jako je například Rococo, Chippendale, Stingray a další, nabízíme odpovídající stoličky ve stejném stylu.

Barva sedáku

Sedáky klavírních stoliček se vyrábějí v několika barvách. Při výběru doporučujeme vzít do úvahy jeho údržbu. Ačkoliv jsou světlé sedáky ke světlým barvám stoliček lepší, bude na něm dříve znát jeho opotřebení a ušpinění. Z tohoto důvodu jsou lepší tmavší barvy sedáků.

Materiál sedáku

Především u otočných stoliček si zákazník může vybrat i materiál, ze kterého je sedák vyroben. Koženkové sedáky jsou pevnější a trvanlivější, ale především v horkých letních měsících nemusí být pro hráče zcela příjemné, tak jako stoličky se sametovým povrchem. Na druhou stranu jsou však sedáky v sametové úpravě náchylnější k poškození a oděru.

V případě, že potřebujete ohledně výběru stoličky poradit, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu showroom@petrofgallery.cz nebo na telefonu +420 495 712 191.

1
2
3

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti