Upravit stránku

V době koronavirové pandemie nám zákazníci často kladou otázku, jak správně dezinfikovat piano, aby z něj odstranili bakterie a viry a zároveň nepoškodili jeho povrch.

 

Naši technologové proto vypracovali podrobný návod, jak a čím piana dezinfikovat tak, aby nedošlo ke škodě:

Obecná doporučení

 

 • Používejte dezinfekce na alkoholové bázi. Nepoužívejte bělící přípravky nebo jakékoli přípravky obsahující extrakty citrusů.

 • Použít lze přípravky ve spreji (s rozprašovačem) i přípravky v běžných nádobách. Přípravek naneste nejlépe na jednorázovou utěrku. Nikdy nenanášejte přípravek přímo na ošetřovaný povrch nástroje.

 • Vždy přípravek novou suchou utěrkou z povrchu otřete do sucha – nenechávejte na povrchu nástroje ani na klávesách žádnou tekutinu.

 • Ihned po použití použitou utěrku vyhoďte do odpadkového koše a ruce si umyjte teplou vodou a mýdlem, nejlépe použijte i dezinfekci na ruce. Nepoužívejte utěrky opakovaně!

 • Čištění nástrojů provádějte jemně bez používání zbytečné síly a bez zbytečně nadměrného „drhnutí“ povrchu. Vždy postupujte pozorně a s citem.

 • Při čištění klávesnice je nutné ošetřit celou její plochu včetně půltónů (i jejich boků). Po aplikaci dezinfekce je důležité otřít veškerou případnou tekutinu do sucha.

Vhodné přípravky na dezinfekci
 

 1. Sanytol dezinfekční univerzální čistič ve spreji s vůní eukalyptu

 2. Dettol General Cleaning Liquid antibakteriální čistič povrchů sprej

 3. Krystal univerzální dezinfekce s mechanickým rozprašovačem.


Upozornění: Před prvním použitím desinfekčního přípravku a utěrky vždy vyzkoušejte netečnost přípravku na povrch nástroje. Vyberte skryté místo na nástroji a netečnost vyzkoušejte nanesením přiměřeného množství přípravku a jeho následném setřením z povrchu. Jestliže se po několika minutách s povrchem nic nestane, můžete dezinfekci použít.
 

Skříňové dílce je možné po použití dezinfekce opět přeleštit běžně používaným přípravkem na vyleštění povrchu (nutné použít novou suchou utěrku).

 

Skříňové dílce v provedení satén vždy otírejte ve směru kresby dekoru a pórů.

  Doporučené jednorázové utěrky

   

  1. Wypall L30 Ultra+ (Kimberly Clark)
  2. Suché utěrky krabička 280 ks barva bílá pro čistý prostor (Kimberly Clark)

  Stejně jako u přípravků, je i v případě utěrek potřeba se nejprve na málo viditelném místě přesvědčit, že nedochází k poškrábání laku.

  Tento web využívá cookies

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti