Upravit stránku

PIANOTEQ 


V rámci naší spolupráce s francouzskou společností Modartt, která vyvíjí a poskytuje software pro umělecké a technologické aplikace, byl učiněn významný krok kupředu v ohledu digitálního zvuku našich nástrojů. K nahrávání a následnému modelování vybrány nástroje ANT. PETROF 275 a PETROF Mistral, neboť typicky kulatý, romantický tón, kterým jsou nástroje PETROF proslulé, nejvíce vyniká na našich špičkových koncertních klavírech. Samplování zdrojového zvuku pro modelování proběhlo v bezodrazové komoře – prostoru, který svými vlastnostmi umožňuje získat krystalicky čisté tóny nástroje, nezkreslené okolním prostředím.

 • Fyzikálně modelovaný zvuk
 • Zvuk je vymodelován dle samplů z klasického akustického nástroje
 • Originální samply nejsou přehrávány, ale jsou použity k „naladění“ fyzikálního modelu

PRO KOHO JE PIANOTEQ URČEN 

 

Program Pianoteq je určen pro digitální piana/klávesy, MIDI kontroléry a silent systémy. Využijí ho i amatérští i profesionální zvukaři, kteří mohou se zvukem dále pracovat, nástroj virtuálně ladit, intonovat apod.
Díky dodávanému kabelu lze pomocí USB připojit k Vašemu počítači.

Software Pianoteq je nyní možné zakoupit v našem e-shopu:

Vývoj 

 

Zvuk jsme získali nikoliv tradiční metodou prostého samplingu akustického nástroje, nýbrž byl na základě samplových podkladů fyzikálně modelován jedním z leaderů v oblasti digitální zvukové syntézy, francouzskou firmou Modartt, čímž se liší od většiny ostatních běžně dostupných produktů.

Fyzikální modelování nevytváří pouze kopii zvuku akustického nástroje, nýbrž věrně simuluje jeho vznik od samotných základů.

Kromě léty ověřeného a stále inovovaného fyzikálního modelu firmy Modartt, byla historicky poprvé k vyhotovení samplových podkladů využita bezodrazová komora.
Právě díky použití bezodrazové komory bylo možné získat mimořádně kvalitní zvukové samply, na základě kterých byl vytvořen výjimečně věrný fyzikální model již zmíněných klavírů.

 • Kontaktujte nás

  Kontaktujte nás

   Vaše osobní údaje jsou u nás v naprostém bezpečí. Podívejte se, jak pracujeme s osobními údaji.
   Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti