Upravit stránku

Vážení hudební přátelé,

rádi bychom vám představili nového člena našeho volného sdružení umělců PETROF Art Family, čínského pianistu Liu Aile. 

Liu Aile se narodil do rodiny plné hudebníků, což ho přivedlo ke studiu na národní hudební akademii Čajkovského v Kyjevě. Po návratu do Číny pokračoval ve studiu jazzového klavíru u jazzového kytaristy Zhao Wei a jazzového pianisty Zheng Yuxinga. Ve studiích pokračoval na hudební akademii v Krakově u slavného evropského jazzového pianisty Piotra Wylzola a polského národního pokladu Joachima Mencela a získal zde magisterský titul.

V současně době vyučuje pop jazzový klavír na Vyšší odborné škole kultury a umění v Čunkingu. V roce 2009 založil skupinu Lucky Blue a jako frontman a hlavní tvůrce vedl kapelu ke styku a spolupráci s mnoha vynikajícími hudebníky doma i v zahraničí. Spolupracovali s umělci jako je například saxofonista a pianista Rick Vanmatre, James Murray, Simon Lysayk, Alex Sipiagin a s mnoha dalšími. V roce 2014 byl pozván, aby ukázal styl čínských jazzových hudebníků, na Mezinárodní jazzový festival v Düsseldorfu, v roce 2017 na jazzový festival v Sydney a Dubai Chinese Music Festival a další mezinárodně uznávané hudební festivaly. V roce 2018 se podílel na nahrávání programu satelitní televize Jiangsu "China Band" a je uznáván jako komplexní hudebník, který kombinuje originální psaní, uspořádání a použití nástrojů, živé vystoupení a má mnoho dalších skvělých kvalit. V roce 2020 působil jako hudební manažer Happy Valley Original Music Project, kde spolupracoval s umělci jako Fox Xia, Ronghao Li, Frankie, Li Qi, Zhang Yanming, Qiao Weiyi, Chen Yu, Kiki, ONO rap label, Gosh rap label. V roce 2020 složil hudbu k filmu "BILLION COWARD".
 

Liu, vítej!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti