Upravit stránku

Vážení hudební přátelé,

rádi bychom vám představili novou členku našeho volného sdružení umělců PETROF Art Family, českou klavíristku Noru Lubbadovou.

Mladá pianistka Nora Lubbadová je mimořádným klavírním objevem. Již ve čtyřech letech si vyžádala klavírní lekce a stala se žákyní PaedDr. J. Šnederflerové. V současné době je studentkou Vysoké školy hudebních umění ve Vídni pod vedením profesora Vladimira Kharina. Doposud se zúčastnila desítek soutěží. V sedmi letech, kdy poprvé vystoupila s orchestrem, byla tak okouzlena hudbou, že chtěla na pódiu zůstat. O tři roky později Nora sama objevila televizní soutěž Louskáček v Moskvě, postoupila do finále a mohla si tak zahrát s Moskevskou filharmonií. O rok později vystoupila v Budapešti s Dohnányi orchestrem. Nora pravidelně hraje v Senátu, vystoupila také na Pražském jaru, v Sukově síni Rudolfina, v PETROF Gallery, Chopinově festivalu v Mariánských Lázních a dalších koncertech.

Zdobí ji absolutní vítězství v soutěži Pro Bohemia v Ostravě, Prague Junior Note, Bachovská cesta a Virtuosi per musica di pianoforte. V roce 2019 Nora získala stipendium nadace Magdalény Kožené MenArt a mohla pracovat pod vedením mentora Ivo Kahánka. V roce 2021 získala prestižní ocenění Zlatý oříšek udělované nejtalentovanějším dětem České republiky. V době pandemie se otevřela možnost soutěžit s dětmi z celého světa díky soutěžím pořádaným online a i tam Nora všechny ceny vyhrála. Vedle hraní na klavír Nora ráda navštěvuje koncerty špičkových umělců, čte si v odborné literatuře a sportuje.

Noro, vítej!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti