Upravit stránku

Vážení hudební přátelé,

rádi bychom Vás informovali o obrovských úspěších nejmladšího člena naší PETROF Art Family, Jana Schulmeistera, kterých dosáhl v první polovině letošního roku.

Z epidemiologických důvodů byly téměř všechny mezinárodní umělecké soutěže zrušeny, nebo proběhly online formou. Nejrychleji na novou formu tohoto uměleckého klání zareagovali pořadatelé již dobře známých nebo léty prověřených soutěží.

Jan Schulmeister (14) se řady těchto soutěží úspěšně zúčastnil.

Od února do dubna získal první cenu na třech soutěžích:

  • Odin International Music Competetion Tallin – Estonsko,
  • ISCART Music Competetion“ Lugano - Švýcarsko,
  • Orbetello Piano Competetion“ v Itálii.

Výše zmíněné soutěže proběhly v online formě.

V květnu získal 1. cenu a dvě zvláštní ceny za nejlepší provedení skladby romantismu a za nejlepší provedení virtuózní skladby na prestižní mezinárodní soutěži klavíristů do patnácti let "The Nordic International Piano Competition" pořádané ve švédském Malmӧ.

Této soutěže se zúčastnilo 48 pianistů ze čtrnácti zemí. Do finále postoupilo deset soutěžících, z kterých vyšli tři ocenění klavíristé. Do sedmičlenné poroty zasedli profesoři prestižních uměleckých škol z Finska, Švédska, Polska, Hong-Kongu, Itálie, Číny a Kanady.

V červnu k těmto cenám ještě přidal absolutní vítězství v mezinárodní soutěži „The North International Music Competetion“ , pořádané ve švédském Stockholmu. Zde obdržel nejvyšší cenu soutěže všech kategorií - First Grand Prize Winner.

Porota při svém písemném hodnocení oceněných kandidátů napsala: Jan Schulmeister se svými vynikajícími technickými schopnostmi a obklopujícím teplým tónem vyjádřil ve své hře hluboké pochopení pro skladby hraných autorů. Kromě svých hudebních schopností má také vlastnosti, které ho spojují s velkými hudebníky.“

Krom výše zmíněného Honza letos v červnu vydal nové CD, jehož vydání společnost PETROF podpořila sponzorským darem.

Honzo, moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti