Upravit stránku

Je rozhodnuto o finalistech letošního ročníku mezinárodní soutěže mladých hudebníků Concertino Praga, kterou od roku 1966 organizuje Český rozhlas.

Česká republika bude mít mezi finalisty tři zástupce. Jedním z nich je klavírista a člen naší PETROF Art Family Jan Schulmeister, který letos oslaví své 15. narozeniny.

Absolutní vítězové soutěže získají možnost natočit v Českém rozhlase CD. Dalšími cenami jsou stipendia ve výši 5 000, 2 800 a 1 700 EUR, které bude možné udělit díky podpoře Nadace Karel Komárek Family Foundation a jejich výherci je budou moci využít pro své další hudební vzdělávání nebo na nákup nového nástroje. Posluchači finálových klání budou mít navíc možnost udělit cenu publika.

Už nyní však bylo rozhodnuto o udělení speciálních cen. Cenu pro nejúspěšnějšího českého účastníka, kterou věnuje již zmíněná Nadace Karel Komárek Family Foundation, získal právě klavírista Jan Schulmeister, který ve finále loňského ročníku soutěže obdržel čestné uznání prvního stupně.

Honzovi mnohokrát gratulujeme a budeme mu držet palce během finále, které se koná 18. září v Dvořákově síni Rudolfina za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu s arménským dirigentem Vahanem Mardirossianem.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti