Upravit stránku

Vážení hudební přátelé,

rádi bychom vám představili novou členku našeho volného sdružení umělců PETROF Art Family, ukrajinskou pianistku Alisu-Mariiu Vorokh. 

Alisa-Mariia Vorokh (*2010) je jednou z nejslibnějších mladých ukrajinských klavíristek. Žije v Oděse a je studentkou Iryny Didushokové. Její matka je operní pěvkyně a otec textař a hudební skladatel. Získala první místa na mezinárodních klavírních soutěžích jako: „Talants“ (Kyjev, Ukrajina, 2022), Mezinárodní hudební soutěži King’s Peak (Kalifornie, USA, 2021), „Estrellas Brillantes“ (Španělsko, 2021) a dalších.

Alisa-Mariia si zahrála klavírní sólo v Oděské krajské filharmonii a přidala se i k Oděskému krajskému komornímu orchestru (dirigent Volodymyr Dykyj); zahrála si v Oděském muzeu Nicholase Roericha a v Oděském literárním muzeu. Také hrála na varhany v luteránské katedrále sv. Pavla v Oděse. Alisa-Mariia zahrála recitál v Bukurešti a zúčastnila se různých koncertů v Rumunsku. Jako zpěvačka si zazpívala s Orchestrem Andriy Chernyy v Oděské krajské filharmonii, s orchestrem v Národním akademickém divadle opery a baletu v Oděse (dirigent Vitaliy Kovalchuk), a také v Národní opeře v Bukurešti.

Aliso-Mariio, vítej!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti