Upravit stránku

Vážení hudební přátelé,

rádi bychom vám představili nového člena našeho volného sdružení umělců PETROF Art Family,   skladatele a multiinstrumentalistu Karla Havlíčka. 

Český hudební skladatel a multiinstrumentalista Karel Havlíček žijící v Praze a v Los Angeles se v posledních letech věnuje především skládání hudby pro televizní seriály a film. Jeho tvorba se objevila v HBO Europe, amerických streamovacích službách i v seriálech České televize. V průběhu let Karel složil hudbu k mnoha zahraničním i českým reklamám a vytvořil hudební design pro televizní stanice, divadelní představení a charitativní spoty. Je také autorem původní hudby k oceňovanému americkému celovečernímu dokumentu Lví archa.

Jeho sólové album Spoken je výsledkem nejhlubších myšlenek, emocí a příběhů, které odrážejí Karlův život a zkušenosti ze dvou zcela odlišných koutů světa. Dále zobrazuje hluboké spojení, které ho pojí s jeho dvojčetem Maximem, jenž žije posledních 20 let v L. A., a jako malíř Karlovu hudbu také určitým způsobem inspiroval. Díky jejich společnému poutu a uměleckému prolínání se Karel naučil nuance komunikace mezi hudbou a výtvarným uměním, což mu pomohlo rozvinout jeho hudební cestu. Přestože má Karel dlouholeté zkušenosti jako skladatel v oblasti filmové a seriálové tvorby, Spoken je jeho debutové sólové album. Klavír je Karlovým hlavním vyjadřovacím nástrojem. Doprovázejí ho smyčce a citlivě vložené dechové nástroje propojené s ambientní elektronikou. Album Spoken nabízí 17 písní, které dohromady působí jako jedna etapa jeho života.

Karle, vítej!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti