Upravit stránku

Ve středu 2. září 2020 proběhlo v prostorách kulturního centra PETROF Gallery slavnostní vyhlášení výročních cen města Hradce Králové.

Výroční ceny města Hradce Králové jsou udělovány pravidelně už od roku 1993 a to hned v několika kategoriích - za významné počiny na kulturním či sportovním poli, za výjimečnou studentskou práci nebo za dlouhodobé výsledky v oblasti kultury, vědy, výchovy a sportu. Ceny se udělují osobnostem žijícím a působícím v krajské metropoli na základě návrhů občanů a institucí.

Nejvyšší, prestižní Cenu dr. Františka Ulricha z rukou primátora města Alexandra Hrabálka převzal Ing. Jan Petrof za celoživotní přínos k rozvoji průmyslu, společenského života a udržení rodinné firmy PETROF vyrábějící klavíry a pianina v Hradci Králové.

Cenou dr. Františka Ulricha může být oceněna osobnost za celoživotní dílo kulturního, vědeckého, sportovního nebo společenského významu, které má významný přínos pro město Hradec Králové a přispělo k jeho mimořádné propagaci nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Vážení přátelé, jsem velice poctěn významným oceněním, kterého se mi dnes dostalo. O to více, že se jedná o vyznamenání nejvyšší. Dr. Ulricha si jako rodilý Hradečák nesmírně vážím a věřím, že se jednou dožiji jeho sochy na Ulrichově náměstí, řekl Jan Petrof v návaznosti na udělení ceny. 

Součástí této slavnostní události bylo také předání nového koncertního křídla od společnosti PETROF hradecké filharmonii.

Panu Janu Petrofovi gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen k ocenění, ale též k jeho životnímu jubileu, 80. narozeninám, které v letošním roce slaví!

Kompletní přehled oceněných si můžete prohlédnout zde

Na záznam přímého přenosu se můžete podívat na tomto odkazu

Foto: Michal Kobrle

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti