Upravit stránku

Prémiový klavír ANT. PETROF 225, který se téměř 3 roky nacházel ve Sloupovém sále pražského Rudolfina a který prošel pod rukama těch nejvýznamnějších českých pianistů, bude možné získat v aukci, která proběhne 6. června 2019 v galerii Arthouse Hejtmánek v Praze.

Nástroj ANT. PETROF 225, který byl ozdobou pražského Rudolfina, na první pohled zaujme unikátním ozdobným prvkem na korpusu klavíru, který jej odlišuje od všech ostatních nástrojů tohoto modelu.

Na tento konkrétní klavír hráli významní čeští pianisté jako Ivo Kahánek, Igor Ardašev či Karel Košárek. Během koncertu „Čtyři ruce nejen na klavíru“, který se konal v říjnu 2016, hrál na tento nástroj také generální ředitel České filharmonie David Mareček.

Ze zahraničních pianistů pak jmenujme například Filipa Štraucha ze Slovenska či mexickou pianistku s ruskými kořeny Vladu Vassilievu.

Tento nástroj byl také využit pro koncerty z cyklu „Romantické večery v Rudolfinu“, pro které byl díky svému romantickému a kulatému tónu jako stvořený.

Tento ANT. PETROF 225 byl také nástrojem, na který hráli finalisté soutěže Pianista roku 2017 během finálového večera. V této soutěži zvítězil český pianista Zdeněk Urbanovský.

Značka ANT. PETROF byla světu představena v roce 2014 při příležitosti 150. výročí založení firmy PETROF a je pojmenovaná po slavném zakladateli firmy PETROF Antonínu Petrofovi. Pod touto značkou v současnosti naleznete dva klavíry a jedno pianino.

Nástroje ANT. PETROF jsou určeny na pódia prestižních světových hudebních sálů a do luxusních interiérů.

Více informací o aukci zjistíte zde: https://www.arthousehejtmanek.cz/cs/aukce

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti