Upravit stránku

 

Ve dnech 12. - 18. března 2018 v Mexiku ve městě Tequila se konala soutěž s názvem the First CUERVO-PETROF International Piano Competition. Organizována byla nadací Jose Cuervo Foundation z Mexika a společností PETROF. Společnou snahou organizátorů bylo podpořit mladé nadějné pianisty mladší 24 let a nabídnout jim vysoce konkureční prostředí, aby mohli předvést své dovednosti a talent.

Účastníci soutěžili ve 4 věkových kategoriích. Hlavní cena soutěže byla věnována společností PETROF a jedná se o pianino PETROF P 118 M1, které bylo určeno pro vítěze věkové kategorie 18-24 let. Slavnostní vyhlášení a závěrečný koncert se uskutečnil 18. března s významnou přítomností členů rodiny Petrof: pan Jan Petrof, paní Dagmar Petrofová a paní Ivana Petrofová.

Po úvodním kole založeném na videozáznamech bylo pozváno 20 klavíristů, kteří vystoupili ve dvou dalších kolech v novém kulturním středisku Juan Beckmann Gallardo v Tequile. Soutěží hráli na klavír PETROF Mistral P 284. Hodnotila je odborná porota složená ze světoznámých pianistů. Jejími členy byli Mikhail Markov (Nizozemí), Eduardo Delgado (Argentina/USA), Milan Franěk (Česká republika), David Rodriguez de la Peña (Mexiko), a také Anatoly Zatin a Vlada Vassilieva, známí jako Duo Petrof (Rusko/Mexiko).

Zajímavé je, že prvnímu i druhému výherci pokročilé kategorie je 17 let, což je o rok méně než požadovaný věk v této kategorii, ale podle pravidel soutěže bylo povoleno zúčastnit se pokročilejší kategorie, pokud soutěžící vyhověl repertoáru. Celkovým vítězem soutěže byl vyhlášen pianista Saul Ulises Ibarra Ramos z Mexika. Jeho seznam předcházejících úspěchů zahrnuje hlavní ceny na mezinárodních soutěžích ve Spojených státech, Kanadě, Španělsku a Mexiku, stejně jako vystoupení v Carnegie Hall a na několika hudebních festivalech v Evropě.

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti