Upravit stránku
V sobotu 27. září se Dvořákovou síní pražského Rudolfina nesly romantické tóny klavíru ANT.PETROF, novinky, kterou letos PETROF uvedl na trh. Nástroj je vlajkovou lodí firmy a zároveň prémiovou značkou. Vývojové centrum na jeho dokonalém provedení pracovalo celých pět let. Křídlo se vyznačuje desítkami inovací, včetně dvou patentovaných.

Na programu večera byly skladby nejvýznamnějších hudebních virtuosů B. Smetany, W. A. Mozarta, L. Janáčka a A. Dvořáka v podání nejtalentovanějších českých pianistů J. Čechové, I. Ardaševa, M. Kasíka, jenž byl rovněž doprovázen smyčcovým kvartetem a I. Kahánka v doprovodu dechového kvarteta. Od všech zmíněných umělců byly těsně po koncertě slyšet velmi pozitivní a srdečné ohlasy. „Při hře na klavír se vždy snažím v nástroji odhalit jeho duši a v tomto křídle jsem objevil duši velmi krásnou“, prohlásil Igor Ardašev a Jitka Čechová se svěřila, že je to nejlepší klavír PETROF, na který kdy hrála.

Koncert byl uspořádán u příležitosti oslav Roku České hudby ve spolupráci s Asociací hudebních umělců, Českou filharmonií a Mezinárodním hudebním festivalem Pražské jaro. Pro PETROF byla tato událost významnou tečkou za oslavami 150. výročí od založení firmy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti