Upravit stránku

Druhou adventní neděli, 4. 12. 2016, oficiálně odstartoval projekt PETROF Art Family (PAF). Jedná se o volné sdružení umělců, kteří úzce spolupracují s firmou PETROF, největším výrobcem akustických pian v Evropě.

Zahajovací koncert obstarali dva vynikající pianisti – Antonio Formaro (ARG) a Matyáš Novák (ČR). Antonio zaplněný sál hradecké filharmonie potěšil svým osobitým a neuvěřitelně citlivým ztvárněním skladeb Felixe Mendelssohna Bartholdyho. Matyáš znovu zcela ovládl sál svojí energií a technickou vytříbeností, která vynikla při náročných skladbách Ferenze Liszta.

Burácivý potlesk vestoje odměnili umělci dvěma přídavky čtyřruč, při kterých se naplno ukázala pravda ve rčení, že hudba je univerzálním jazykem lidstva.

Společným ztvárněním skladby Slovanský tanec op. 72, č. 2 od Antonína Dvořáka a vlastní úpravou díla Libertango  od Astora Piazzolly do posledního puntíku splnili odvážný cíl projektu. Rozbořili veškeré hranice mezi českou a argentinskou kulturou a spojili je v jeden krásný hudební zážitek. Jejich partnerem se pro tento výjimečný večer stal mistrovský klavír ANT. PETROF 275, vlajková loď společnosti PETROF.

Zahajovací koncert neunikl pozornosti hned několika významných osobností. Záštitu nad ním převzalo Velvyslanectví argentinské republiky v České republice, J.E. Carlos Alejandro Poffo přítomné potěšil proslovem v českém jazyce. Město Hradec Králové reprezentovali pan primátor MUDr. Zdeněk Fink a paní náměstkyně pro kulturu Ing. Anna Maclová a Filharmonii HK její ředitel, pan RNDr. Václav Derner.

Děkujeme všem, kteří se na úspěchu této kulturní události podíleli a věříme, že budeme schopni nadále připravovat podobně kvalitní hudební zážitky.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti