Upravit stránku

Vážení hudební přátelé,

ačkoliv se tentokrát nejedná o klavíry, věříme, že Vás příběh, o který se s Vámi dnes chceme podělit, zaujme stejně jako zaujal nás.

Rádi bychom Vám představili kytaru, která byla vyrobena z trámů vyřazených z probíhající rekonstrukce jedné z budov v ulici Na Brně, jež v minulosti patřila k továrně PETROF. Podle odhadů tyto trámy pocházejí ze 60. let minulého století a byly tak tichým svědkem vzniku mnoha a mnoha klavírů a pianin.

Za celým projektem výroby kytary stojí hudebník a výrobce hudebních nástrojů Jan Fic, který se pod značkou Red Bird Instruments už zhruba 17 let zabývá výrobou zakázkových kytar, z čehož asi 5 let profesionálně.

Když se o možnosti získat toto dřevo z původních prostor naší továrny dozvěděl, neváhal a rozhodl se mu vdechnout nový život. Díky tomu může dobře sloužit dalších mnoho desítek let.

Jsme velcí fanoušci udržitelnosti a máme radost, když staré a pro původní účel nepotřebné materiály najdou nové využití.

Tato kytara je hudební nástroj s velmi silným příběhem a my přejeme jejímu novému majiteli mnoho radosti a inspirace.
 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti