Upravit stránku

Před více než 100 lety se začal psát příběh klavíru PETROF z japonského Kjóta.

V roce 1918 darovali obyvatelé města malé základní škole Meirin k 50. výročí jejího založení klavír. Takový dar měl opravdu velkou váhu - v té době bylo křídlo stejně drahé jako stavba několika domů. Z mnoha jiných světových výrobců si vybrali právě PETROF.
Klavír, který do Japonska doputoval až ze srdce Evropy, pak sto let dohlížel na životy mnoha dětí a poslouchal jejich zpěv.

Základní škola Meirin byla bohužel v roce 1993 uzavřena. Ale školní budova byla později obnovena jako „Kjótské umělecké centrum". Několikrát do roka se zde pořádají koncerty, mimo jiné i na tentýž klavír PETROF, který do Kjóta přišel už před 100 lety.

Daizaburo Nakamura, japonský malířský mistr, v roce 1926 zachytil tento klavír v malbě „Piano“. Právě toto dílo zdobí vějíř, který naleznete v nabídce našeho e-shopu.  

Až tedy půjdete příště na koncert či za horkého letního dne ven, nezapomeňte si s sebou vzít náš stylový vějíř, za kterým se skrývá 100 let trvající příběh. 

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti