Upravit stránku

Ministerstvo průmyslu a obchodu společně s Agenturou pro podnikání a inovace vyhlásilo 28. listopadu podnikatelské projekty roku 2018. Do soutěže bylo zahrnuto celkem 700 projektů. V kategorii Výzkum a vývoj pro inovace získal první cenu projekt „Inovace výroby ke zvýšení konkurenceschopnosti PETROF“. Cenu převzal ředitel výzkumu a vývoje Ing. Ivan Vaculík.

Realizací projektu došlo ke zvýšení konkurenceschopnosti firmy díky zásadní produktové a procesní inovaci, která umožňuje firmě vyrábět nově vyvinuté modely klavírů a pianin v potřebné kvalitě. Pro tyto účely byly v rámci projektu pořízeny 2 CNC stroje, které zajišťují dosažení přesnosti ve výrobním procesu. Projekt získal ocenění rovněž za využití mnohaletých výsledků výzkumných a vývojových aktivit, které byly realizovány spolu s Mendelovou univerzitou v Brně, a které si společnost chrání právy průmyslového vlastnictví.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti