Upravit stránku

Slavnostní odhalení pamětní desky Antonína Petrofa

Brzy uplyne již 155 let od založení rodinné firmy PETROF. Vděčíme tomu zakladateli Antonínu Petrofovi, který nejdříve získával zkušenosti ve Vídni a poté se vrátil do Hradce Králové, kde v roce 1864 postavil svůj první klavír v bývalé truhlářské dílně svého otce, v domě u katedrály Sv. Ducha.

Ono místo si nadále chceme připomínat, proto byla vytvořena pamětní deska s bustou Antonína Petrofa, jejímž autorem je akademický sochař Petr Novák z Jaroměře. Toto krásné dílo vzniklo i díky příspěvku města Hradce Králové a k jejímu slavnostnímu odhalení došlo během slunného pátečního odpoledne 4. května 2018. Akce se zúčastnili zástupci rodiny Petrof, primátor města Hradce Králové Zdeněk Fink, zástupci Univerzity Hradec Králové a biskupství královéhradeckého, pan Petr Horák z Umělecké slévárny v Horní Kalné, jenž vytvořil odlitek desky z bronzu, a nechyběli ani nájemníci tohoto domu. Hosté si užili příjemné odpoledne v krásném prostředí starého města za hudebního doprovodu na pianino PETROF, na které zahrál Matyáš Novák, člen PETROF Art Family, a Tomáš Vespalec, učitel hudby na ZUŠ Střezina a sbormistr Hradeckého komorního tucteta.

"PARTNEREM PROJEKTU JE MĚSTO HRADEC KRÁLOVÉ"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti