Upravit stránku

Cílem soutěže Pianista roku je vrátit živou hudbu zpět do kaváren mezi lidi. Nezáleží na věku, nezáleží na tom, zda hrajete amatérsky či jako profesionál.

Již čtvrtým rokem se sejdou pianisté bez ohledu na věk či pohlaví a pokusí se zkrotit klavír tak, aby zaujali sál. Do soutěže se mohou přihlásit všichni, ať už  hrají profesionálně, či jen amatérsky, pro radost. Soutěžit se bude v rozmanitých hudebních žánrech, hrát se bude vážná hudba, ale i pop, lidovky, jazz; také se bude improvizovat.

Neveřejné výběrové předkolo proběhlo 22. ledna 2016, kdy odborná porota vybrala patnáct soutěžících, kteří následně změří svůj talent v pěti veřejných kolech - 7.února, 21.února, 6.března, 20.března a 3.dubna 2016. Každý soutěžní večer bude mít specifické hudební téma; cílem účastníků bude snažit ve vyhrazeném čase zaujmout porotu i publikum. Hlasovat budou i diváci a lidé na internetu. V každém kole bude vyřazeno několik soutěžících, jeden z nich ale dostane na základě volby po internetu šanci vrátit se do soutěže. Finále proběhne mezi pěti nejlepšími finalisty v pražském Rudolfinu.

Díky společnosti PETROF si soutěžící opět zahrají na klavír PETROF P 210 Pasat. Jedná se o nejoblíbenější model z mistrovské řady s jasným a zpěvným tónem, který svými zvukovými parametry zastíní i mnohé klavíry větších rozměrů. Ve finále se soutěžící mohou těšit na mistrovský klavír ANT. PETROF AP 275, nesoucí jméno po zakladateli firmy a stejné označení jako první nástroje, které z této mistrovské dílny vyšly.

Porota soutěže zasedne ve stejném obsazení jako v předchozích letech: Petr Malásek – uznávaný klavírista, skladatel, aranžér, producent, Jitka Fowler Fraňková – vyhledávaná koncertní klavíristka a pedagožka, a Rostislav Čapek – světoznámý výrobce strunných nástrojů a pořadatel koncertů akustické hudby.

Hlavní cenou je finanční výhra v hodnotě 30 000 Kč od společnosti PETROF a zajištění veřejných vystoupení. Soutěž letos také podpoří Rádio Classic, Rádio Blaník a časopis  Hudební rozhledy.


Další informace se nacházejí na www.pianist.cz a na facebookových stránkách soutěže www.facebook.com/pianistaroku.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti