Upravit stránku

Vážení hudební přátelé!

Dovolte mi, abych se s Vámi podělila o skvělou zprávu!

V úterý 24. listopadu byly během online tiskové konference vyhlášeny výsledky hodnocení odborné komise grantové výzvy Piana do škol.

Komise měla za úkol rozhodnout, kterých 11 uměleckých škol získá nástroje z odmítnuté čínské zakázky z letošního září. Tato piana zakoupila Nadace manželů Komárkových a rozhodla se je věnovat českým školám. 

Zájem o nástroje ze strany škol byl obrovský. Do grantové výzvy dorazilo tisíc e-mailů, z toho bylo přijato 152 žádostí, z nichž odborná komise vybrala 56 žadatelů.
Bylo nám líto, že nástrojů je pouze 11 a ostatní nominované školy by přišly zkrátka. Proto jsme se spolu s manželi Komárkovými rozhodli v projektu pokračovat formou veřejné sbírky. A tak dalších 45 škol bude mít šanci získat nové pianino.

Profesionálního vedení této sbírky se ujala Nadace manželů Komárkových. Společnost PETROF je generálním partnerem této sbírky a věnovali jsme do ní zdarma 5 pianin černé barvy model P125 M1. Tyto nástroje získají školy, jež se v hodnocení grantové komise umístily na 12. - 16. místě.

Chceme, aby na naše děti po návratu do škol čekal nový nástroj, který jim přinese radost a inspiraci na cestě za jejich hudebním vzděláním. Vždyť průměrné staří nástrojů na českých uměleckých školách je 49 let!

Pomozte nám splnit sny o novém pianinu pro 7 000 dětí ze 45 ZUŠ v celé České republice!

Více informací o probíhající sbírce získáte na www.pianadoskol.cz

Těšíme se na Vaši spolupráci!

Zuzana Ceralová Petrofová
jednatelka a prezidentka společnosti PETROFO Karel Komárek Family Foundation
Nadace manželů Komárkových podporuje české kulturní dědictví, kde je hlavním projektem známý festival Dvořákova Praha. Kromě kulturní oblasti se manželé Komárkovi dlouhodobě věnují rozvoji českého veřejného prostou, životnímu prostředí a vzdělávání, a to skrze Nadaci Proměny Karla Komárka.  


 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti