Upravit stránku

Jan Veselý

Jan Veselý je sedmnáctiletý klavírista z Chomutova. Od svých osmi let studuje klasickou hudbu a od třinácti let se věnuje i popové hudbě. Má za sebou množství koncertů, kde vystupoval společně s dalšími hudebníky. V roce 2013 natočil svůj první videoklip, netrvalo dlouho a následovaly další. Mezi  jeho největší úspěchy řadí videoklip s Celeste Buckingham k české verzi pohádky Láska na vlásku. V tomto roce připravuje další videoklip ve spolupráci se společností PETROF. Jana Veselého můžete najít i na portálu youtube a to se skladbou Jan Veselý – In Dreams.

Repertoár:

1)Avici – Hey Brother
2) Avici – Wake Me Up
3)Celeste Buckingham ft. Jan Vesely – Láska na vlásku
4)Game of Thrones – Main Theme
5)Sia – Chandelier
6)Sam Smith – Stay with me
7)Jan Veselý
8)Imagine Dragons – Radioaktive
9)Imagine Dragons – Demons
10)Miley Cyrus – Wrecking ball
11)Miley Cyrus – When I look at you
12)Jan Veselý – In Dreams
13)Adele – Set fire to the rain
14)Adele – Rolling in the deep
15)Taylor Swift – Blank Space
16) Pirates of the Caribbean

Markéta Husková

Markéta Husková pochází z moravské vesničky. Je účastnicí soutěže Pianista roku. Jako malá hrála na radiátor s představou, že hraje na klavír všelijaké klavírní koncerty. Od sedmi let chodila do lidové školy umění na hodiny zpěvu, baletu a později i do kláves. To poslední se jí zalíbilo. Ovšem ne hraní etud a Bacha, ale hrát tak jak ji poslouchají  prsty. Improvizovat. Po ZŠ začala studovat kompozici na brněnské konzervatoři, kde absolvovala se skladbou pro komorní orchestr a nyní navázala ve studiu téhož oboru na JAMU.
Markéta je všestranná a tak ještě pár let hrála v ochotnickém divadelním spolku a po večerech píše poezii.

V improvizaci stále pokračuje, neboť je to pro ni osvobozením a vždy ji přináší spoustu inspirace a energie. Na to také navazuje její playlist.

Repertoár:

Vlastní tvorba nejen pro sólový klavír, ale i písně za doprovodu klavíru, upravené lidové písně, improvizace, preparované piano.

Petrof Gang

Kapela "Petrof gang" vznikla ze zaměstnanců firmy "Petrof spol. s r.o.", k příležitosti oslav 150. výročí existence firmy. Členové skupiny jsou Jirka Med, Jula Coufal, Rosťa Stárek, Honza Roneš, Jakub Vojtěch.
www.facebook.com/petrofgang

Repertoár:

1)Chris Isaak – Wicked Game
2)Oasis – Wonderwall
3)Extrema – More Than Words a další

Václav Tobrman

Václav Tobrman je multiinstrumentalista a zpěvák působící v několika hudebních tělesech (Živý Jukebox, Jazz Rabble, Honza Roušar a kapela, Ivana Korolová). Pochází z Rakovníka, kde v roce 2004 zabodoval v místní anketě Forte, když se umístil na prvním místě v kategorii Piano. V Praze vedly jeho cesty pianisty a zpěváka přes bary, kavárny, restaurace a hotely až do Divadla Na Fidlovačce, Státní opery Praha a Mezinárodní konzervatoře Praha, ve které je korepetitorem na Muzikálovém a Jazzovém oddělení. V roce 2013 získal třetí místo v soutěži Pianista roku, v roce 2014 získal druhé místo v soutěži Pianista roku.

Angažmá: Jazz Rabble, Živý Jukebox, Honza Roušar, Ivana Korolová, Ukulele Swing Band...

Vzorek repertoáru:

Summertime (Gershwin/Heyward)
Yesterday (Lennon/McCartney)
Ain’t No Sunshine (Bill Withers)
Sunny (Bobby Hebb)
Stand By Me (Ben E. King, Mike Stoller/Jerry Leiber)
Girl From Ipanema (Antonio Carlos Jobim/Norman Gimbel)
What a Wonderful World (Lou Adler, Herb Alpert/Sam Cooke)
Proud Mary (John Fogerty)
Jen pro ten dnešní den (S. E. Nováček, J. Gruss)
Život je jen náhoda (J + V + W)
Schody do nebe (K. Kopecký, J. Faktor)
Get Lucky (Daft Punk)
Umbrella (Rihanna)

Daniel  Bulatkin

Daniel Bulatkin se věnuje studiu základů folklórní, populární, klasické a jazzové hudby od svých 4 let.  Získal  3.místo v soutěži pianista roku. Roku 2012 se plně přeorientoval na jazz, zahájil studium u pianisty Vojtěcha Eckerta, se kterým hraje v klavírním duu.  Od roku 2014 pravidelně navštěvuje letní jazzové dílny ve Frýdlantu a teď i v Praze. Vede vlastní kapelu a působí jako alternace v jiných. Je pravidelným účastníkem pražských jam sessions a sólista v několika restauracích.

Repertoár:

Z modernějších jazzových standardů, latino-americkéhudby, trochu pop music a moderního etnického jazzu.

By the Way

By the way je pop rocková skupina, která po 5let působí na královéhradecké hudební scéně. Kapela vznikla 13. září 2010 jako projekt základní umělecké školy Střezina  Hradec  Králové. Během svého působení, kdy kapela odehrála mnoho festivalů a koncertů se osamostatnila a v částečně obměněném složení působí dodnes. Kapela má za sebou také studiové nahrávání v letech 2011 – 2013 společně se studiem Triton, kde vzniklo CD s názvem Three Years.

www.facebook.com/bythewayhk

repertoár:

1)Meredith Brooks – I´m A Bitch
2)Bon Jovi – Blaze of glory
3)Shania Twain – That Don´t Impress Me Much
4)U2 – One
5)Cream – White room
6)M. Efekt – Sluneční hrob
7)Eric Clapton – Belive in life
8)John Mayer John Scofield – I Don´t Need No Doctor
9)Morcheeba – Rome Wasn´t Built In A Day
10)My Chemical Romance – Teenagers
11)Lenny Kravitz –Come on Get it
12)Eros Ramazzotti and Tina Turner – Cosas De La Vida
13)Jumping jack flash
14)Support Lesbiens – Sweet Little Something

Jan Horák

Jan Horák je účastníkem soutěže pianista roku 2015. Studoval obor Jazzový klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Jeho zaměstnání obvykle nesouvisí s hudbou,do soutěže se přihlásil z toho důvodu, že již dlouho nehrál pro více lidí a navíc ho láká soutěžení s ostatními.

repertoár:

1)Leo Robin and Ralph Rainger - Easy Living
2)Edward Heyman and Victor Young – When I Fall In Love
3)Jimmy Davis and Roger Ramirez and Jimmy Sherman – Lover Man

Štěpán Lohnickij

Štěpán Lohnickij je účastníkem soutěže pianista roku 2015. Narodil se v pseudo-hudební rodině. V útlém věku u něho otec objevil drobné náznaky hudebního nadání , které se později snažil ve vysoké míře zpeněžit. Místo času tráveného s kamarády, prožil tedy Štěpán dětství v samotě u klavíru pod dohledem otce.  Kromě práce v oboru IT vystupuje jako sólový pianista i člen hudebních uskupení. Jeho motivací je vidět kolegy pianisty hrát na živo a něco se od nich přiučit. Především by ho ale zajímalo, jestli i jako pianista amatér, který klavír nikdy nestudoval, obstojí v konkurenci konzervatoristů.

www.marrykeys.com

repertoár:

V repertoáru účastníka  soutěže pianista roku 2015 najdete opravdu širokou škálu stylů. Rock, Disco, Pop, Blues ale i Jazz a Funk.

Jan Jareš

Jan Jareš je účastníkem soutěže pianista roku 2014. Narodil se v roce 1981 v HK. Své dětství prožil v Brně.  Absolvoval základní školu pro nevidomé a souběžně Základní uměleckou školu v Brně – Králově Poli, obor zpěv a klavír. Poté se přestěhoval do Prahy a po letech kdy studoval soukromě, byl přijat ke studiu na Pražské konzervatoři. Zde studoval jako hlavní obor populární zpěv pod vedením profesorky Lídy Nopové a současně i moderní klavír. V roce 2008 vydal album „Některý lidi“ s písničkami Tomáše Kympla. Česká televize natočila o Honzovi dokument. Jan Jareš uvádí své sólové koncerty v Praze, v Radium Paláci v Jáchymově, v Císařských Lázních ve Františkových Lázních, v Karlových Varech. Zpívá česky i anglicky a má připraveno několik typů programů.

Repertoár:

Obsahuje skladby Osvobozeného divadla, pánů Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého, Pavla Bobka a dále písně světových legend jako jsou Louis Armstrong, Frank Sinatra, Elton John, Phil Collins a další.

www.honzajares.cz

Tomáš Vespalec

Pan Mgr. Tomáš Vespalec vystudoval pedagogickou fakultu Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové,obor matematika ; hudební výchova. Je rovněž absolventem sbormistrovského studia u prof. Jiřího Skopala. Na zdejší  ZUŠ působí od roku 2001 jako učitel klavíru a korepetitor na hudebním a tanečním oboru. Příležitostně též pracuje jako sekretářka, kulisák či moderátor.

www.tucteto.cz
www.strezina.cz/index.php/ucitele-to/31-tanecni-obor/78-tomas-vespalec

repertoár:

1)A. Langerová – Hříšná těla, křídla motýlí , Voda živá
2)P. Kolář – Ještě že tě, lásko, mám; Jednou nebe zavolá
3)K. Střihavka – Země vzdálená
4)Kern – Exploze snů
5)Kreyson - Vzdálená
6)Elán – Láska moja
7)Voda, čo ma drží nad vodou
8)Kabát - Burlaci
9)J. Schelinger – Jsem prý blázen jen, Šípková Růženka
10)M. Rottrová – Lásko, voníš deštěm
11)Scorpions – An angel ; You and I ; Lady Starlight
12)Metallica – Nothing else matters
13)Cinderella – Heartbreak station
14)Guns´n´roses – November rain
15)Queen – We are the champions
16)Green Day – 21 guns; Wake me up when september ends
17)O. Osbourne – Dreamer
18)Bon Jovi – Bed of roses
19)R. Beck – Hold back the night ;Tears in the rain
20)Ugly kid Joe – Cats in the cradle

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti