Upravit stránku

Tisková zpráva ke stažení: pdf, word, Tiger Wood- foto, Walnut Root - foto, Stingray - foto.

V letošním roce společnost PETROF, spol. s r.o. slaví již 155. výročí svého založení.

Vysoký podíl ruční práce, důkladný výběr materiálů a nezaměnitelný romantický zvuk. To jsou společní jmenovatelé klavírů a pianin PETROF. Za 155 let své existence se firma PETROF stala synonymem pro tradici, poctivé řemeslo a kvalitu.

K příležitosti 155. výročí PETROF vznikly tři jubilejní nástroje. Prvním z nich je pianino Tiger Wood, které je výrazné právě díky charakteristickým vlastnostem dýhy z tygřího dřeva, která svou strukturou připomíná plameny ohně.

Druhým výročním pianinem je Walnut Root vyrobený z ořešákového dřeva. Volba vyrobit pianino právě z ořešákového dřeva nebyla náhodná: ořešák je v našich zeměpisných šířkách tradičním stromem a byl hojně využíván našimi předky. Úcta k tradici a předkům je pro PETROF zásadní.

Třetím exkluzivním nástrojem je klavír Stingray. Tento klavír vyniká na první pohled svým minimalistickým designem a specifickou dekorací z obarvené kůže rejnoka.

 

Pianino Tiger Wood.

PETROF připravil k příležitosti 155. výročí svého založení Den otevřených dveří, který se bude konat 7. 9. 2019 od 8:00 do 13:00. Budete mít možnost si na vlastní oči prohlédnout, jak pod rukama zaměstnanců firmy vznikají piana, jejichž zvuk se rozeznívá po celém světě.

Můžete se také těšit na prohlídku Muzea PETROF a PETROF Gallery. V Muzeu PETROF Vám bude přiblížena historie společnosti i spletité osudy rodiny Petrofů. K vidění budou také historicky unikátní exponáty, mezi kterými je například nejstarší dochovaný klavír PETROF z roku 1867. V budově PETROF Gallery si prohlédnete pianosalon nadnárodního významu, hudební kavárnu a víceúčelovou halu.

Vstup na všechny prohlídky bude během Dne otevřených dveří zdarma.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti