Upravit stránku

Ve dnech od 3.6. do 28.6. 2014 se koná již XIX. Ročník Mezinárodního hudebního festivalu jihomoravských měst a Vysočiny, letos na téma České sny. V rámci festivalu je na programu 34 koncertů odehrávajících se v historických sálech zámků, kulturních domů, městských divadel či v prostorách kostelů. Na tak významné hudební události samozřejmě nemohou chybět koncertní křídla firmy PETROF. A tak například model P 210 Pasat byl poskytnut 5.6. do slavnostního sálu zámku v Rájci-Jestřebí a zahrála si na něho Dora Novakova-Wilmington. Po svém vystoupení se rozloučila slovy: „Velmi ráda budu vzpomínat na perfektně naladěný a velmi vyrovnaný klavír – srdečně děkuji!

 

Dne 13.6. se v rámci festivalu konal komorní koncert v evangelickém kostele v Hustopečích, kde se o vynikající hudební zážitek postaralo Kalabisovo trio. Toto uskupení vzniklo v roce 2012 spojením tří sólových i komorních hráčů – Ondřeje Lébra, Lukáše Poláka a Miroslava Sekery a ve svém názvu nese jméno významného českého skladatele 20.století Viktora Kalabise. Na klavír PETROF si zahrál Miroslav Sekera a nástroj charakterizoval jako „barevný a vyrovnaný“.
 

O tři dny později si v Miloticích na zámku zahrál na náš klavír P 210 Pasat Karel Košárek. Jednalo se o výjimečný koncert spojující tóny kytary a klavíru, kombinace ne tolik běžná. Jednu z nejzajímavějších složil proslulý hollywoodský skladatel italského původu Mario Castelnuovo Tedesco, kterého ke skládání pro kytaru přivedlo přátelství s André Segoviou. Pianista Karel Košárek ve své referenci uvedl: „Bylo mi potěšením hrát na tento nástroj, povedl se jak po zvukové, tak i mechanické stránce. Gratuluji.
 

Inspiračními kořeny koncertu konajícího se 19.6. na zámku v Rájci-Jestřebí byla česká, baskická a norská lidová hudba. Na klavír značky PETROF si opět zahrál Miroslav Sekera, jehož hra se vyznačuje smyslem pro barvu a jedinečností projevu. Spolu s houslistou Josefem Špačkem tak připravili posluchačům jedinečný hudební zážitek.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti