Upravit stránku

Dva letní srpnové týdny tohoto roku patřily premiéře mezinárodního festivalu PETROF FEST, který se konal v kulturním centru PETROF Gallery. Bohatý program festivalu zahrnoval mistrovské kurzy, koncerty, mezinárodní soutěž a také doprovodný program pro účastníky festivalu, studenty i profesory. V jednom týdnu si společně užili návštěvu Prahy s komentovanou exkurzí a v druhém absolvovali prohlídku továrny a Muzea PETROF. Měli tak jedinečnou šanci vidět, jak se piana vyrábí podle tradice a předávání zkušeností již téměř 155 let.

Zkušenosti svým studentům předávali opravdu významní umělci z celého světa. Anatoly Zatin a Vlada Vassilieva, známí jako DUO PETROF, Boris Konovalov, Irina Aslanova, Irina Kaufman-Brookes a Mark Fouxman vyučovali mistrovské kurzy na klavír. Lekcí violoncella se ujal Eugene Osadchy a lekce houslí vedl Victor Abramian.

Festivalu se zúčastnili mladí studenti z Číny, Japonska, Ruska, Ukrajiny, Spojených států amerických, Mexika a Kostariky. Kromě zdokonalování svého sólového repertoáru pod vedením profesorů měli jedinečnou možnost společně vystupovat v komorních ansámblech. Svoje umění předvedli na gala koncertě v PETROF Gallery.

V průběhu dvou týdnů proběhlo jedenáct výjimečných koncertů, na kterých mohli studenti i široká veřejnost obdivovat um světoznámých umělců. Součástí festivalu byla také mezinárodní soutěž. Studenti vystupovali s volným programem ve třech stylech hudby. Hodnotila je odborná porota složená z profesorů. První místo získal Saul Ibarra Ramos z Mexika. Program festivalu vyvrcholil závěrečným gala koncertem v Sukově síni v Rudolfinu v Praze. Již nyní se těšíme na další ročník tohoto unikátního mezinárodního festivalu a věříme, že jeho konání se stane každoroční tradicí.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti