Upravit stránku

Norský Bergen se stal dějištěm finále prestižní klavírní soutěže The International Edvard Grieg Piano Competition, ze které si úspěšný mladý pianista Matyáš Novák odnesl druhé místo. Finále spolu se závěrečným koncertem proběhlo 9. září 2018 v koncertním sále „Grieghallen“ v Bergenu, kde za doprovodu Bergen Philharmonic Orchestra účinkovali tři finalisté soutěže - český Matyáš Novák, Ryoma Takagi z Japonska a ruský Alexey Trushechkin.

První cenu si odnesl Ryoma Takagi, který vystoupil s Koncertem pro klavír č. 2, c moll, Op. 18 Sergeje Rachmaninova. Na krásném druhém místě se umístil Matyáš Novák, který provedl Klavírní koncert a moll, Op. 54 Roberta Schumanna. Alexey Trushechkin, který zahrál Griegův Klavírní koncert a moll, Op. 16, získal třetí cenu.

Do soutěže se přihlásilo celkem 133 účastníků z 36 zemí. Na finalisty čeká mnoho koncertní závazků v Norsku i v zahraničí. Matyášovi moc gratulujeme!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti