Upravit stránku

Minulý týden se v PETROF Museu uskutečnil klavírní recitál hudebního skladatele a klavíristy Jana Šimíčka. Celý večer panovala příjemná a přátelská atmosféra. Exceletní přednes slavných evergreenů ve stylu  jazz - classic - romanic byl plný emocí a všichni přítomní si koncert velmi užili. 

Jan Šimíček v roce 1971 působil jako hudební redaktor, dramaturg, režisér a později jako vedoucí hudební redakce Českého rozhlasu v Hradci Králové.  V letech 1981-2004 pracoval jako hudební redaktor a dramaturg v Českém rozhlase Brno. Za svou hudební kariéru napsal v oblasti populární, jazzové a dechové hudby na 80 skladeb a v oblasti symfonické, komorní a sborové tvorby napsal přes 90 titulů. Čs. rozhlas Brno vydal v roce 1998 jeho CD s názvem "Černobílé klávesy" a v roce 2005 vydalo - studio Rajchman - CD s názvem "Klavírní siesta".  V mezinárodní soutěži rozhlasových pořadů Prix musical de Radio Brno získal několik ocenění a dvakrát také 1. cenu. Několikrát koncertoval s orchestry Rozhlasový orchestr studio Brno, Filharmonie B. Martinů, Filharmonie Hradec Králové a od roku 1998 uskutečnil přes 20 klavírních recitálů ve stylu "classic-jazz romantic".

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti