Upravit stránku

Pianino Republika, které bylo postaveno ke 100 letům výročí Československé republiky, se dne 21. 11. 2018 vydražilo na Gala večeru Forbes. Tato slavnostní událost byla oslavou 7letého výročí existence Forbes a tématem byla aukce podporující charitativní projekty. Vydražilo se celkem 5 předmětů za úctyhodných 5 430 000 korun.

Zlatým hřebem večera se stala právě dražba pianina Republika. V napjaté aukci si jej nakonec odnesl Marek Dospiva, spolumajitel investiční skupiny Penta Investments, za 1 milion korun.

Získané peníze pomohou při dostavbě unikátní základní školy ZŠ a MŠ Trivium Plus v Dobřanech v Orlických horách. V roce 2005 navštěvovalo školu 72 žáků, dnes je jich o sto víc. Ostatní školy v Orlických horách mají žáků nedostatek, tato je musí odmítat. Místní pan ředitel, Jan Grulich, se rozhodně nebojí inovací, děti se v létě učí na louce, o přestávkách hrají na piano. Jsme velmi rádi, že jsme mohli pomoci dobré věci.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti