Upravit stránku

Každoročně pořádaná akce Do lesa s lesníkem se letos v Hradci Králové odehrála během čtvrtečního dopoledne 22. září. Zajímavý program, který pro děti ZŠ organizuje Nadace dřevo pro život, umožňuje dětem na vlastní oči vidět a vyzkoušet si, co obnáší práce lesníka. Žáci ZŠ Milady Horákové si mohli vyzkoušet hned několik takových činností. V krásném prostranství malšovických lesů, blízko rybníka Výskyt, sázely děti stromky, dozvěděly se o těžbě dříví nebo viděly v akci koně Tomyho při přibližování dříví. Zástupci společnosti PETROF, spol. s r.o., která je každoročním partnerem, seznámili děti s výrobou klavírů a pianin. Děti zkoušely sestavit klávesnici nebo rozpoznat, které dřevo se používá pro výrobu rezonančních desek.

Akce se konala ve spolupráci Nadace dřevo pro život, Městskými lesy Hradec Králové a.s. a společností PETROF, spol. s r.o.

Fotky a videa i z ostatních akcí si prohlédněte na webu http://www.drevoprozivot.cz/projekty/do-lesa-s-lesnikem.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti