Upravit stránku

 Piana ANT. PETROF mezi inovátory

Asociace inovačního podnikání České republiky (AIP ČR) vyhlašuje pravidelně od roku 1996 prestižní soutěž o Cenu Inovace roku. V rámci soutěže jsou hodnoceny nejkvalitnější inovační produkty přihlašovatelů se sídlem v České republice. Soutěže se může zúčastnit každý subjekt se sídlem v ČR. Do soutěže se přihlašuje nový nebo významně zdokonalený produkt zavedený na trh v posledních třech letech (výrobek, technologický postup, služba) a přihlášený produkt musí být již průkazně úspěšně využíván (výrobek, resp. služba je uveden/a na trh, technologický postup je zaveden v praxi).

Přihláška do soutěže musí obsahovat jednoznačnou charakteristiku plnění kritérií této soutěže:

  • technická úroveň produktu
  • původnost řešení
  • postavení na trhu, efektivnost
  • vliv na životní prostředí

Předání cen v rámci 21. ročníku soutěže o Cenu Inovace roku 2016 se konalo 9. prosince v Senátu Parlamentu ČR ve Valdštejnském paláci v Praze.

Slavnostního předávání bylo přítomno 53 účastníků - zástupců 12 oceněných inovačních produktů v soutěži o Cenu Inovace roku 2016, členů orgánů AIP ČR, z.s., členů Komise Inovace roku, členů programového a organizačního výboru INOVACE 2016, pozvaných hostů a novinářů. Jednání moderoval Pavel Švejda, generální sekretář AIP ČR, z.s. a předseda Komise Inovace roku.

V úvodu senátor Pavel Štohl, místopředseda Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu Parlamentu ČR uvítal přítomné v Hlavním sálu Senátu a uvedl, že se poprvé zúčastňuje jako nově zvolený senátor tohoto setkání. Považuje ho za důležité a oceňuje přítomné, kterým se podařilo vymyslet, vyrobit a prodat přihlášené inovační produkty.

V průběhu roku 2016 se uskutečnily konzultace 312 inovačních produktů, přihlášeno a hodnoceno bylo 12 inovačních produktů. Přihlášené inovační produkty byly z celkem 9 oborů. 

Pavel Švejda poté vyzval přítomné zástupce firem k představení inovačních produktů, přihlášených v rámci 21. ročníku soutěže o Cenu Inovace roku 2016. Zástupci přihlašovatelů zaslali prezentaci svých inovačních produktů oceněných v rámci soutěže – mezi nimi i projekt Klavíry a pianino značky ANT. PETROF, který zaslouženě získal diplom a poděkování za účast. Diplom osobně převzal Ing. Ivan Vaculík, ředitel Oddělení výzkumu a vývoje PETROF v doprovodu Ivany Petrofové, ředitelky Muzea PETROF.

Dvanáct ocenění předali prezident AIP ČR, z.s. Karel Šperlink, senátor Pavel Štohl a člen Komise Inovace roku Martin Štícha z Úřadu vlády ČR.

Podívejte se na fotografie z předání ocenění 21. ročníku soutěže o cenu Inovace roku.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti